3 Boyutlu Görselleştirme
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Mimari, endüstriyel, mühendislik, reklam, bilişim gibi sektörlerde görselleştirmenin önemi her geçen gün artıyor, proje veya ürünlerin bitmiş hallerini görerek kararlar alınıyor. Bu amaçla; katılımcılara 2 boyutlu bilgisayar ekranında, 3 boyutlu düzlemde düşünme alışkanlığı sağlamak, gerçek hayatta var olan veya hayali nesnelerin yüzey özellikleriyle birlikte bu 3 boyutlu düzlemde nasıl oluşturulduğunu aktarmak amaçlanır. Gerçek aydınlatma ve fotoğraf makinesi kullanım disiplinlerinin yine yazılım içinde simule edilmesi ile bu nesnelerin bir araya getirildiği kompozisyonlar oluşturabilme yetisi kazandırılır.

KİMLER İÇİN?

3 Boyutlu Görselleştirme programı; giriş seviyesi eğitimleriyle başladığından dolayı daha önce 3 boyutlu görselleştirmeyle ilgilenmemiş veya sınırlı vakit harcamış, bu alandaki gelişmelerin ileride daha da önem kazanacağının farkında olan, bu konuda merakı olan, kendi çalıştıkları disiplinlere adapte etmek isteyen herkesin katılımı için uygundur.

SÜRE

40 saat / 5 hafta

Cumartesi / 12:00 - 16:00

Pazar / 12:00 - 16:00

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Program boyunca; görselleştirmenin tanımı, 3D modelleme ve ışıklandırma, dijital resim ve video standartları, 3D animasyon ve görsel efektlere giriş gibi konular ele alınır. Ayrıca eğitime katılanlar temel 3 boyutlu düzlemde modelleme kuramları, aydınlatma, malzeme ve kompozisyon oluşturma hakkında eğitim alacaklardır.

BELGE

Program sonunda yapılan sınavdan, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü tarafından imzalı sertifika verilir.


İlginizi çekebilir ...