Advanced Filmmaking
PROGRAM
DETAYLARI

27/04/2019
76 Saat
BAU IDEA
4,000 TL

EĞİTİM İÇERİĞİ

Teorik bilgiller ve üretim içindeki pratiklerle birlikte film yapımı konusunda A dan Z ye süreci kapsayan bir program. Atölye, senaryonun yazımı ve gelişimi, oyuncu seçimi, çekim süreci, kurgu, gösterim ve dağıtım konularını kapsayarak ayrıntılı bir şekilde planlanmıştır. Advanced Filmmaking programında atölye katılımcıları birlikte bir kısa filmin yapımını gerçekleştirirler. Filmin yazımından post prodüksiyon sürecine kadar süreci deneyimleyen katılımcılar, atölye sonunda çektikleri filmin ilk gösterimini yaparlar ve çalışmanın seyirciye ulaşma sürecini de tecrübe etme imkanı bulurlar.

KİMLER İÇİN?

Film yapmak isteyen ya da bu alanda bir bakış açısı kazanmak isteyen herkes.

SÜRE

76 Saat / 13 Hafta

Pazar / 12:00 - 18:00

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Atölyede; senaryo, yönetmenlik, yapım ve kurgu gibi film yapımının temel öğeleri konularının yanısıra filmlerin tüketim alanları ve festivaller konularında  da bilgi ve birikim aktarılacaktır.

KAZANIMLAR

Program Hedefleri:

Film yapımı konusunda teorik bilgilerin yanı sıra üretimin içindeki pratikleri ön plana çıkararak, katılımcılara bu alanda bir bakış açısı kazandırabilmek.

Program Formatı:

Dersler 4 saat sürecek olup, program toplam 13 haftada tamamlanacaktır. Dersler 1saat 10 dakika uzunluğunda ve 3 bölümde işlenecektir. Ders aralarında 15 er dakikalık 2 ara verilecektir. Derslerin ilk bölümü film örnekleri eşliğinde incelemeler ağırlıklı olup, ikinci bölüm konuk eğitmenler eşliğinde pratik yaklaşımlar ve saha çalışmalarını incelemek için ayrılacaktır. Atölyede katılımcılar bir kısa filmi birlikte üreterek, film yapım sürecini deneyimleyeceklerdir. Çekim günleri 10 saatlik çalışmayı kapsar.

Advanced Filmmaking Atölye Katılım Koşulları

Atölye verimini arttırmak amacıyla katılım ön başvuru gerektirmektedir. Ön değerlendirmeyi geçen katılımcılar atölyeye katılabilirler. Ön değerlendirme için başvuru sahipleri;

Belirli bir temada çekilen 10 adet fotoğraf ya da yazdıkları bir senaryo ya da çektikleri bir kısa film ve özgeçmişleri ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Ön başvuru sonucu mülakata çağırılan katılımcılar değerlendirme sonucu katılım hakkı kazanırlar.

Basic Filmmaking atölyesine katılanlar, doğrudan Advanced Filmmaking atölyesine katılabilirler.

Bölüm 1: Bir Film Yapmak
Bölüm 2: Fikir, Senaryo Ve Aşamaları
Bölüm 3: Senaryo
Bölüm 4: Bir Filmi Yönetmek - Film Dili Ve Grameri
Bölüm 5: Pre Prodüksiyon
Bölüm 6: Işık Ve Ses -Mizansen Çekimi (Uygulama)
Bölüm 7: Oyuncu Seçimi
Bölüm 8: Çekim
Bölüm 9: Çekim
Bölüm 10: Kurgu
Bölüm 11: Ses Işlemleri
Bölüm 12: Color Grading
Bölüm 13: Atölye Filmin Prömiyeri

BAU IDEA |

4,000 TL
KDV Dahil


İlginizi çekebilir ...