Amatör Bahçecilik
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Her geçen gün büyüyen metropoller insanların doğayla bağlarını koparmaktadır. Bu ise olanağı bulunan kişileri doğayla daha fazla temas kurabileceği yaşam alanlarına yöneltmektedir. Bahçeli müstakil konutlar, büyük balkonlar ve teraslar günlük yaşamda kapalı alanlardan kurtulup açık alan duygusunun yaşanabileceği yaşam alanlarının başında gelmektedir. 

Bununla birlikte bu tür açık alanların düzenlenmesi ve özellikle canlı bitkilerin seçim, dikim ve yetiştirilmesi bilgi ve deneyim gerektirmekte, bu bilgi ve deneyimin olmadığı durumlarda istenilmeyen sonuçlar alınarak para, zaman ve emek kaybı yaşanmaktadır. 

Amatör bahçecilik programı katılımcılara bir ev bahçesi ölçeğinde gerek yapısal gerekse bitkisel olarak bahçe tasarımı ile ilgili pratik bilgiler vermeyi hedefleyen, bu amaçla bahçe sanatından, tasarım ilkelerine, bitki tanımadan toprak yapısına, dikim ve bakıma kadar tüm boyutlarını aktarmayı ve onları amatör bahçeciler haline getirmeyi amaçlamaktadır.

KİMLER İÇİN?

Amatör Bahçecilik Programı bahçe ve yeşil alan düzenlemelerine ilgi duyan, doğayı seven ve doğa bilimlerine yatkın tüm yetişkinler için uygun bir programdır. Bu kapsamda, özellikle yoğun ve stresli iş ortamlarında çalışanalar ile değişik alanlarda eğitim gören üniversite öğrencileri ve ev kadınları programın hedef kitlesidir.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Amatör Bahçecilik Programına katılanlar insanlık tarihinin doğa üzerindeki genel etkilerini ve bu etkilerle şekillenen bahçecilik sanatının temel aşamalarını bilir. Temel tasarım ilkelerini öğrenir ve ev bahçe tasarımına ilişkin püf noktalarını özümser. İğne yapraklı ve yapraklı önemli süs bitkilerini tanır ve bunlarla kompozisyon oluşturma yöntemlerini öğrenir. Ayrıca, bitkilerde hastalık ve ölümlere yol açan temel faktörleri ve bunlarla mücadele yöntemlerini bilir.

SÜRE

16 Saat / 2 Gün

Cumartesi / 09:00 - 18:00

Pazar / 09:00 - 18:00

PPROGRAM ÜCRETİ

400 TL Peşin - 440 TL 4 Taksit

BELGE

Program sonunda katılımcılara katılım belgesi verilir.


İlginizi çekebilir ...

int(1)