Arama Motoru Pazarlaması-SEM
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

İnternete giriş kapısı olarak adlandırılan arama motorları, tüketicinin bilgiye her ihtiyaç duyduğu noktada başvurduğu en büyük kaynak. Arama motorları içinde barındırdığı bilgi zenginliğiyle profesyonel pazarlamacıların ürünlerini, hizmetlerini ve  içeriklerini tüketiciye hızlıca ulaştırabilme noktasında en efektif oyun alanı... Arama motorlarında yapılan her bir iletişim aktivitesinde pazarlama bütçesini verimli kullanmak ve dijital pazarlama faaliyetlerini doğru planlama ile yürütmek için arama motoru pazarlaması (search engine marketing – SEM) ile tanışın, SEM ile ilgili tüm bilgileri edinerek, optimizasyon, raporlama gibi konularda bilgi alın.

KİMLER İÇİN?

İnternette görülebilirlikle ilgili çalışmalar yapan ve bunları raporlamak isteyen profesyoneller, pazarlama departmanı sorumluları, markalara danışmanlık vermek isteyenler, şirket sahipleri, yeni mezun olan ve pazarlama alanında profesyonelleşmeyi düşünen öğrenciler için uygun bir programdır. Aynı zamanda blog sahipleri, web sitesi içeriği üreten profesyoneller de bu eğitimden faydalanabilirler.

SÜRE

48 saat / 4 hafta

Cumartesi / 9:30 - 16:30

Pazar / 9:30 - 16:30

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Arama motoru reklamları ile; SEM kapsamındaki istatistiklerle strateji, reklam kurulumu, yönetimi ve reklam raporları, reklamların optimize edilişi gibi konular programda ele alınır. Ek olarak; arama motoru optimizasyonu ile web sitesini içerik, teknik ve link yapılandırması ile arama motorlarının algoritmalarına yönelik optimize etme yöntemleri hakkında püf noktalar da sunulur.

BELGE

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika verilir.


İlginizi çekebilir ...