Borsa Okuryazarlığı
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Borsa Okuryazarlığı programıyla, tasarruflarını borsa ve sermaye piyasalarında değerlendirmek isteyen, kariyer planlarını borsa üzerine hedefleyenler; ülkemizde borsanın dinamiklerini, teori ve pratik arasındaki ahengi, borsa ve sermaye piyasalarının mutfağında neler olduğunu, borsanın bir oyun olmadığını, tamamen kendine has dinamikleri ve gerçekleri olan bir yatırım alanı olduğunu keşfedecek. Bireylerin sürü psikolojisinden uzak, kendi başlarına piyasalarda yol almalarını sağlayacak eğitimle sonuç odaklı uygulamalar aracılığıyla tüm yapının tanıtılması amaçlanır.

KİMLER İÇİN?

Borsa Okuryazarlığı, borsa ve sermaye piyasalarına ilgi duyan ve birikimlerini değerlendirmek isteyenler,kariyer planlamasında ilgili piyasalara yer verenler; öğrenciler, ev hanımları, serbest meslek sahipleri, ücretli çalışanlar, orta ve küçük ölçekli tasarruf sahipleri, borsanın “Oyun mu? Yatırım mı?” olduğunu keşfetmek isteyenler için uygun bir programdır.

SÜRE

24 Saat / 2 Hafta

Cumartesi / 10:00 - 17:00

Pazar / 10:00 - 17:00

PROGRAM ÜCRETİ

1.150 TL Peşin - 1.265 TL 9 Taksit

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Programa katılan herkes finansal piyasaları, genel tanım ve terminolojiyi, bilanço & gelir tabloları okumayı, temel ve teknik analizi, grafiklerin alım satım aşamasında nasıl kullandığını, türev  ve foreks piyasaları, alım satım ve yatırım stratejileri belirlemeyi, alternatif piyasaları, piyasalarla ilgili medyayı yorumlamayı, İMKB - Borsa İstanbul’un kuruluşundan itibaren hangi süreçlerden geçtiğini öğrenecek.

BELGE 

Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir.


İlginizi çekebilir ...