DJ Performance
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Son 3 yil icinde en popüler mesleklerden biri haline gelen DJligi, genel geçer bilgilerden ziyade profesyonellerin yillar içinde biriktirdikleri tecrübeleri de katan bir eğitim içeriği mevcuttur. Teknik bilgiler en ince detayina kadar hem şemalarla hem de uygulamalarla anlatılır. Ogrencilerin mumkun olduğunca uzun sureler stüdyoda zaman geçirmeleri saglanir.

KİMLER İÇİN?

Hiçbir tecrübesi olup olmadigina bakilmaksizin14 yastan itibaren sadece müziğin yaninda elektroniğe ve teknolojiye de ilgi duyan, ister hobi ister profesyonel olarak DJlik yapmak isteyen kadin ve erkekler için. 

SÜRE

40 Saat / 8 Hafta

Pazartesi / 19:00 – 21:30

Salı / 19:00 – 21:30
 

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

DJlik mesleğiyle ilgili teknik bilgiler, mix teknikleri, FX uniteleri, dünyada en cok kullanilan teknolojiler, sektörün isleyisi, sahsi promosyon hakkında bilgiler.

KAZANIMLAR

Program Hedefleri:

Ogrenciyi DJlik sektörüne hazırlamak, karsisina cikabilecek sorunlarin buyuk bir kismini anlatmak ve cozumleri sunmak, sektörün zorluklarina hazırlamak, sektörü anlatmak, öğrenciye mezuniyetten sonra bir is plani oluşturmak için gerekli parametreleri gostermek

Program Formatı:

Her ders 150 dakika sürecek olup, program toplam 8 haftada tamamlanacaktır. Derslerin buyuk bir kismi stüdyoda uygulamali olarak islenecektir. Teorik dersler, dersliklerde görsel ve semalar kullanılarak islenecektir.
Öğrencilerin soru ve cevapları dersle ilgiliyse topluca, özel ise bire bir yanıtlanır.

Program Materyalleri:

Okul tarafından sağlanacaktır

Uygulama sinavi: stüdyomuzda gerçekleşecek bu sınavda öğrenciden DJ seti için kullanacagi ekipmani kurmasi (ister sahsi ekipmani ister okulda bulunan ekipman) yaklasik 15-20 dakika suren bir dj set calmasi beklenmektedir. Bu sure içerisinden eğitmenin eğitim suresince anlatilan teorik ve teknik bilgiler arasindan soracagi bazi sorularla da puanlandirma yapilacaktir.
Bitirme Odevi: öğrenciden uygulama sinavinda teslim edilmek uzere bir klasör hazirlanmasi istenir. Bu klasorde
*Kendi janrinda 1 saatlik bir DJ set kaydetmesi ve uygun bir formatta sunuma hazir hale getirmesi (CD, USB, HD vs) (soundcloud, mixcloud veya email kabul edilmemektedir)
*Ogrencinin biografisi, gerek goruyorsa gorseller (Bunlar istenilen formatta print de edilebilir)
*Kaydettigi DJ setinin uygun olduğunu dusundugu radyolarin/kluplerin/işletmelerin/mekanlarin/internet sitelerinin/müzik sirketlerinin/festivallerin listesini ve uygun olduğunu dusundugu bu yerlerde demo kabullerini yapan, bağlantıya geçilebilecek sahislarin baglanti bilgilerini hazirlamasi (5 adet yeterlidir)
istenmektedir

BELGE

Program sonunda bir uygulamali sinav ve uygulama sinavina getirilmek uzere bir odev vardir. bu iki değerlendirmenin sonunda yuz uzerinden 70 puan alan öğrenci mezuniyet sertifikasi almaya hak kazanacaktır. 

 

 

Ders No.

Ders Başlığı

Süre

1

Djlik Ekipmanları (Pikap, CD Player, Mixer, Cd ve Plaklar)

3

2

Mix Teknikleri #1 (Cd ile Ritim Oturtma, Mixer ve Kulaklık Kull.)

3

3

Ses Teorisi

3

4

Mix Teknikleri #2 (CD ile ritim oturtma -Beatmatching)

3

5

Djlik Programları #1 (Traktor Scratch)

3

6

Mixing #1 (CD Playerlar ile Traktor ile mixing)

3

7

Djlik Programları  #2 (Recordbox)

3

8

Mixing #2 (CD Playerlar ve Traktor ile mixing)

3

9

FX Uniteleri (Reverb, Delay)

3

10

Mixing #3 (CD Playerlar, Traktor, Pikaplar ile mixing)

3

11

Ses Sistemleri (Amfiler, Hoparlrleri İşlemciler, kablo ve konnektörler)

3

12

Mixing #4

3

13

İleri Mix Teknikleri (Scratching)

3

14

Mixing #5

3

15

DJ Seti Oluşturma

3

16

Tekrarlar ve Uygulamalar (Sorun Çözümleri, Soru-Cevap)

3


İlginizi çekebilir ...