Farkındalık Atölyesi
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ


Yaklaşık 2500 yıldan beri Doğu felsefesin’de varolon Bilinçli Farkındalık (mindfulness), günümüzde Üçüncü Dalga terapiler ve uygulamaları ile tekrar karşımıza çıkmaktadır. Bilinçli farkındalık; dikkati belirli bir şekilde kullanmayı içerir, zihnimizin ‘şu an ve burada olma” halidir ve bu bağlamda aslında kişinin zihnini yönetmesidir. Bu tekniğin kullanımının kişinin iyi olma haline olan olumlu etkisi Sinirbilim ve Psikoloji alanındaki bulgularla da desteklenmektedir.
Bilinçli farkındalık özellikle duygu düzenleme ve bilişsel süreçleri yönetme becerileri üzerinde kullanılan yöntemlere entegre edilebilecek bir tekniktir.

KİMLER İÇİN?

Farkındalık Atölye çalışması kişisel gelişim sağlamak, farkındalık arttırmak ve yeni etkin beceriler kazanmak isteyen herkese açıktır. Çalışmaya; örneğin farkındalığını arttırmak, duygu ve düşünceleri arasında bir denge kurabilmek isteyen, sıklıkla kararsızlık yaşayan, kaygı ve mutsuzluk hisseden ve kendisine yeni çıkış yolları arayan kişiler katılmak isteyebilir.

SÜRE


4 saat / tek gün


Cumartesi / 10.00 – 14.00

PROGRAM ÜCRETİ


450 TL Peşin - 495 TL 4 Taksit

 
NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

  • Bilinçli Farkındalık nedir ?
  • Bilinçli Farkındalık uygulamaları ve örnekleri
  • Bilinçli farkındalığın terapötik bir araç olarak kullanımı – Bilinçli Farkındalık modeli barındıran terapilere genel bakış ve uygulamalı olarak bilinçli farkındalığın kullanımı (örn.duygu ve düşünce tanımlama ve anda kalma)

BELGE

Program sonunda katılımcılara katılım belgesi verilir.

 


İlginizi çekebilir ...