Kriz Yönetimi
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Krizler, sadece devletler için değil, şirketler ve çalışanlar için de yönetilmesi hassas bir süreçtir. Kriz, işletmeler için de kriz ve tehdit dolu koşullarda yönetimin yetersiz, aciz ve zayıf kalması durumu olarak ifade edilebilir ve kayıplara sebep olur. Bu zayıflık durumu yönetim kadrosunun önlem alma ve uyum mekanizmalarını yetersiz hale getirebilir. Bu programla; dünün krizlerini, hatalarını ve bu hatalardan yola çıkılarak alınacak dersleri, krizlerin nasıl fırsata çevrileceğini ve krizlerin nasıl yönetilmesi gerektiği katılımcılara aktarmak hedeflenir.

KİMLER İÇİN?

Yöneticiler, yönetici adayları, kriz yönetimi yetkinliğine ihtiyaç duyan tüm kadrolar için uygun bir eğitimdir. Kriz Yönetimi Programı’na; kriz senaryoları, krizin kaynakları, türleri, evreleri, ders çıkarmak, sosyal sorumluluk, kurumsal itibar, PR çalışmaları gibi konuları öğrenip kendi işletmelerine ya da çalıştığı kurumlara uyarlamak isteyen profesyoneller de katılabilir.

SÜRE

6 Saat / 2 Gün

Pazartesi / 19:00 – 22:00

Salı / 19:00 – 22:00

PROGRAM ÜCRETİ

400 TL Peşin

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Krizin tanımı ve 5N 1 K’sı, itibar yönetimi, marka, şirketlerin rüya büyüsünü yitirişi, iletişimin neden ve nasıl yapıldığı, rekabette öne geçmek ve şüpheleri gidermek, geleceği tahmin etmenin zorlukları gibi konular eğitimde irdelenir. Aynı zamanda; krizlere karşı hazırlık, başarılı kriz yönetimi vaka analizi gibi çalışmalarla katılımcılara gerçek örneklerle konuya daha hakim olmaları sağlanır.

BELGE

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir.


İlginizi çekebilir ...