Perakendecilik Okulu
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Son yıllarda ülkemizde alış veriş alışkanlıklarının değişmesi sonucunda perakende noktaları çok hızlı bir büyüme, penetrasyon ve satış hacmi ile dikkat çekiyor. En hızlı gelişen ve iş yaşamının diğer sektörlere oranla çok daha hızlı dönüştüğü perakende için, sektörde yoğun bir istihdam ihtiyacı görülüyor.  Perakendecilik Okulu ile amaç, perakende sektörüne insan kaynağı yetiştiren kurumların yetersizliği nedeniyle bu alanda çalışan bireylerin sahip olması gereken bilgi, beceri ve uygulama kurallarını öğrenmelerini sağlamanın yanı sıra, bu hızlı sektörde hayatta kalmayı sağlayacak bilgiler vermek olacak.

KİMLER İÇİN?

Perakende sektöründe faaliyet gösteren mağaza müdürleri,kategori yöneticileri, satın alma grup yöneticileri, saha operasyon yetkilileri ,pazarlama ve satış yöneticileri,genel müdürlük fonksiyonlarında yönetici adayları ve bu alanda kariyer yapmak isteyen ancak sektöre giriş için belirli bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip olması gerektiğini düşünen tüm adaylar programa katılabilir.   

SÜRE

90 saat / 9 hafta

Çarşamba / 19:00 - 22:00

Cumartesi / 9:30 - 17:30

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Eğitim ajandasıki konular  temel işletme ilkeleri, stratejik pazarlama yönetimi, araştırma yöntemleri ve raporlama, pazarlama araştırmaları ve tüketici davranışları, kategori  yönetimi, ticari alan  yönetimi, ticari pazarlama ve market markalı ürünler, satış organizasyonu ve etkin satış yönetimi, ticaret ve sözleşmeler hukuku, perakendecilikte İK, finansal yönetim, lojistik ve örnek uygulamalardan oluşur.

BELGE 

Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara Bahçeşehir Üniversitesi logolu katılım belgesiverilir. 


İlginizi çekebilir ...