Spor Finansmanı
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bu program, spor yönetimi, sponsorluk, pazarlama, iletişim gibi alanlara da dokunarak spor endüstrisinin finansal analiz yöntemleri incelenmesini amaç edinir. Programda, temel finans kavramları yardımı ile spor endüstrisi ve ilgili alanları incelenir.  Bu kapsamda finansal muhasebe, mali/finansal tablolar analizi ve paranın zaman değeri gibi temel finans konuları spor endüstrisi örnekleri ile işlenir. Ayrıca sektörün önde gelen uzmanları tarafından spor endüstrisi çerçevesinde ekonomi ve finans yönetimi üzerine bilgi ve deneyimleriyle zenginlik katar.

KİMLER İÇİN?

Spor Finansmanı Programı ile ; spor endüstrisinde bir kariyer planlayan, spor endüstrisinde faaliyet gösterek kurumların gelir yapıları ve işleyiş metotları hakkında bilgi edinmek isteyen, sporla ilgili herhangi bir sektörde yöneticilik yapan ya da yapmayı düşünen, yine spor endüstrisinin herhangi bir kolunda farklı branşlarda çalışan kişilerin, sektörü yakından tanıma imkanı bulur.

SÜRE

42 saat / 7 hafta

Salı / 19:00 - 22:00

Perşembe / 19:00 - 22:00

PROGRAM ÜCRETİ

1.200 TL Peşin - 1.320 TL 4 Taksit

Passolig üyelerine özel %50 indirim uygulanmaktadır.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Program katılımcıları eğitimde; spor yönetimi ve sponsorluk, spor pazarlaması ve marka yönetimi

sporda iletişim, takım bütçelendirmesi, spor endüstrisi ve ekonomisi, spor ekonomisi ve yapısı

spor finansmanı, yayın hakları gibi konuların yanı sıra  modern stadyumlar ve maç günü gelirleri – PASSOLİG ve futbol takımı yönetimi ve bütçelendirme gibi konuları öğrenme imkanı bulur.

BELGE 

Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir.


İlginizi çekebilir ...