The Foundry Nuke ile Compositing e Giriş
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Compositing, birçok farklı kaynaktan gelen görüntülerin sonradan fark edilmeyecek derecede kusursuz bir şekilde bir araya getirilerek tek bir görüntü oluşturulması olarak tanımlanır. Fazla teknik gibi görünen tanım pratikte farklı disiplinlerden, farklı bakış açılarından, farklı kaynaklardan beslenen bilgi dağarcığı gerektirir. Compositing’in temel amacı; elde ettiği sonuçların gerçek gözükmesidir. Bu sonucu elde etmek için de tasarım, fotoğraf, sinematografi gibi birçok farklı bilgiyi içselleştirmesi ve birleştirmesi gerekir. Bu program ile Compositing tüm detayları ile aktarılıyor olacak.

KİMLER İÇİN?

Görsel efekt ve post-prodüksiyon sektöründe compositing sanatçısı olarak bir kariyer sahibi olmak isteyenler, sektörde 3D sanatçısı ve/ya animatör olarak çalışan ve bilgi dağarcığını geliştirmeyi hedefleyenler, yatay kurgu becerilerini dikey kurgu ile desteklemeyi düşünenler için uygundur. Photoshop eğitimlerinden ileri gitmek isteyen fotoğrafçılar, grafik tasarımcıları, sanat yönetmenleri de programa katılabilir.

SÜRE

48 saat / 4 hafta

Cumartesi / 9:30 – 16:30

Pazar / 9:30 – 16:30

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

The Foundry şirketinin Nuke  adlı compositing yazılımı, kullanım kolaylığı, kullanıcının istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda derinleşebilmesi, son derece açık bir yazılım olması ve geniş kullanıcı sayısı dolayısıyla son yıllarda görsel efekt endüstrisinde önemli bir yer edindi. Bu nedenle compositing’in temel kavramları öğretilecek bu kursta yazılım olarak Nuke kullanılacak.

BELGE

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir


İlginizi çekebilir ...