Web Sitesi : www.besellf.com
Adres : be sellf Consultancy, Maslak Mah. Bilim Sok. Sun Plaza No: 5A Kat:13 Sarıyer / İstanbul - Türkiye

Esra Aytekin
Pazarlama uzmanı, be sellf Consultancy Kurucu & Danışman

 

Lise eğitimini Özel Bilfen Okulları’nda tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Mühendis olarak başladığı yolculuğuna pazarlama alanında uzmanlaşma kararıyla devam ederek 2005 yılında University of California Berkeley’de İşletme Yönetimi ve Pazarlama alanında yüksek şeref öğrencisi olarak diplomasını almaya hak kazandı.

Marka ve pazarlama yönetimi konusundaki 14 yıllık deneyimi süresince yerli ve yabancı çok uluslu şirketlerde pazarlama yöneticiliği yapan Esra Aytekin, kariyer hayatı boyunca farklı sektörlerde birçok markayı yönetti. Profesyonel iş hayatı ise Shaklee Corporation, Unilever, Eti, Barilla Group, Mey Diageo Turkey gibi sektörün ileri gelen büyük firmalarında pazarlama alanında aldığı rol ve deneyimleriyle şekillendi.

Uzun yıllar içinde bulunduğu kurumsal hayatına 2015 yılında ara verip kariyerine marka danışmanı olarak devam etmeye karar verdi. Endüstrileşme ve marka bakış açısının evrilmesiyle “kişisel markalaşma” konusu üzerine çalışmaya başlayarak danışmanlık kapsamını genişletti.

Güçlü bir kişisel markanın en önemli başrol oyuncusunun vaadiyle uyumlu, görünür bir görsel kimlik yaratmak olduğuna inan Esra Aytekin, bu konuda uzmanlaşmak için gittiği Amerika’da sektörün en köklü merkezlerinden biri olan Conselle Institute of Image Management’da “İmaj Yönetimi Danışmanlığı Sertifikası” aldı.

Aynı yıl kurumlar, profesyoneller ve girişimcileri hedeflediği “be sellf Brand & Image Consultancy” firmasını kurdu.

İTÜ Mezunlar Derneği’nde mentorluk yapan Esra Aytekin, kurumlara ve iş hayatındaki bireylere; “Kişisel Marka Yönetimi, Kurumsal Marka Pazarlama, İlk İzlenim Yönetimi, Profesyonel İmaj Yönetimi, Giyim Kodları ve Kıyafet Yönetmeliği, Kişisel Stil, Beden Dili, İş Hayatında Nezaket ve Görgü, Kurumsal Temsil ve Protokol, Etkili Sunum ve İletişim, Networking” konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

EĞİTİM
 University of California, Berkeley, ABD - İşletme ve Pazarlama
 İstanbul Teknik Üniversitesi- Maden Müh.
 Conselle Institute, ABD- İmaj Yönetimi Danışmanlığı Sertifikası


SEKTÖR VE EĞİTMENLİK DENEYİMİ
 Marka ve pazarlama yönetimi konusundaki 14 yıllık deneyimi süresince yerli ve yabancı çok uluslu şirketlerde yöneticilik yaptı.
 2015 yılından beri kişisel marka, pazarlama ve imaj yönetimi üzerine danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.