Banner

Arabuluculuk

Arabuluculuk

Kurumsal Eğitim Talebi

Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitim İçeriği
Arabuluculuk, hukuk sistemi gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir “alternatif uyuşmazlık çözümü” (ADR) yöntemidir. Uyuşmazlıkları, tarafsız bir üçüncü kişi yardımıyla mahkemeye gitmeden çözmek için kullanılan yöntem, arabuluculuk sertifika programını tamamlamış hukukçular tarafından uygulanır. Taraflar arasındaki basit hukuk uyuşmazlıklarını, tarafları anlaştırarak çözüme kavuşturacak olan arabulucular, Adalet Bakanlığı bünyesindeki Arabuluculuk Daire Başkanlığı'na bağlı olarak görev yapabilecek yetkinliğe sahip olmak için bu sertifika programına mutlaka katılmalı.
Kimler İçin?
“Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu” ve “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği” uyarınca, arabuluculuk eğitimine hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler katılabilir. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, arabuluculuk eğitimi düzenlemek üzere Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.
Süre
86 saat / 5,5 hafta
Cumartesi 09.00-17.30
Pazar 09.00-17.30
Neler Öğreneceksiniz?
Katılımcılar; arabuluculuğa elverişli alanlar, yargılama aşamasında arabuluculuk, süreç ve sonuçlar, arabuluculuk belgesinin hukuki niteliği, psikoloji, iletişim ve müzakere becerileri, öfke kontrolü, uyuşmazlık analizi ve çözüm yöntemleri, etik, boşanma sürecinde arabuluculuk, toplantı yönetimi, örnek olay incelemelerine dayalı bireysel ve grup uygulamaları hakkında detaylı bilgi edinir.
Belge
KATILIM ŞARTALARI Arabulculuk EğitimiMADD 32 - (4) Eğitime katılanların, belgeye dayalıve eğitim kuruluşlarınca kabul edilenhaklı bir mazeretleri olmadıkça arabuluculuk eğitimi süresince verilen ders ve çalışmalara katılmaları zorunludur. Eğitim kuruluşlarınca, adayların derslere devam durumunu gösteren çizelge düzenlenir ve derslerin 1/12'sine devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir.
Eğitim Tarihi / Süresi 14/05/2022 - 84 Saat
Lokasyon Bahçeşehir Üniversitesi
Eğitim Ücreti 2.500 TL (KDV Dahil)

Eğitim kayıtları 12/05/2022 tarihinde kapanmıştır.

veya

Kurumsal Talep Et Kurumsal Talep Et
Bilgi Almak İstiyorum
Değerlendirme Anketine Katıl.
İlginizi Çekebilecek Eğitimler