Banner

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve İşletmelere Etkisi

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve İşletmelere Etkisi

Kurumsal Eğitim Talebi

Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitim İçeriği
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 7 Nisan 2016 tarihinde Resmî Gazete’de yayınlandı ve aynı yıl tüm hükümleri ile birlikte yürürlüğe girdi. Kanun kapsamında kişisel verilerin korunmasına yönelik olarak veri işleme süreçlerine ilişkin düzenlemeler belirlenmiş oldu. Ayrıca Kanun uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Kurumu kuruldu ve çalışmalarına başladı. Eğitim kapsamında Kişisel Verilerin Korunması 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 7 Nisan 2016 tarihinde Resmî Gazete’de yayınlandı ve aynı yıl tüm hükümleri ile birlikte yürürlüğe girdi. Kanun kapsamında kişisel verilerin korunmasına yönelik olarak veri işleme süreçlerine ilişkin düzenlemeler belirlenmiş oldu. Ayrıca Kanun uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Kurumu kuruldu ve çalışmalarına başladı. Eğitim kapsamında Kişisel Verilerin Korunması Kanununun uygulama alanının ve getirdiği yükümlülüklerin katılımcılara aktarılması hedeflenmektedir.
Kimler İçin?
Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uyum süreçlerinden etkilenecek hukuk müşavirleri, avukatlar, IT yöneticileri, İK yöneticileri başta olmak üzere şirket ve birim yöneticileri ile Kanunun getirdiği yeni düzenlemeleri öğrenmek isteyen herkes eğitime katılabilir.
Süre
6 Saat / 2 GünCumartesi / 10.00-13.00Pazar / 10.00-13.00
Neler Öğreneceksiniz?
Kişisel veri nedir?Kişisel verilerin işlenmesinde politika ve prosedürlerKişisel verilerin işlenme ve aktarımına dair esaslarÖzel nitelikli kişisel veri kavramı ve işlenmesinde dikkat edilecek hususlarYurtdışına aktarılan veriler hakkında yapılması gerekenlerYurt içinde yerleşik tüzel kişilerin KVKK uyum süreciUyum sürecinin yaşam evresiKişisel verilerin korunmasında sürdürülebilir şirket politikalarıSektör Spesifik Kişiler Veri Uygulama ÖrnekleriAydınlatma, Açık Rıza, Saklama ve İmha politikası Nedir? Örnekler Uygulamalı VERBİS Kayıt ve Bildirim ÇalışmasıYabancılık Unsuru Olan Şirketlerde Dikkat Edilecek Hususlar Teknik Tedbirlerden Anlaşılması Gerekenler İhlal Bildirimi Nasıl Yapılır?Örnek Kararlar
Belge
Eğitimin tamamına katılan katılımcılarımıza katılım belgeleri pdf olarak gönderilecektir.
Tarih Süre Yer Konu Eğitmen
12/12/2020 10:00 - 13:00 BAUSEM Online Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve İşletmelere Etkisi Av. Sertel Şıracı
13/12/2020 10:00 - 13:00 BAUSEM Online Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve İşletmelere Etkisi Av. Sertel Şıracı
Eğitim Tarihi / Süresi 12/12/2020 - 6 Saat
Lokasyon BAUSEM Online
Eğitim Ücreti 400 TL (KDV Dahil)
Bilgi Almak İstiyorum
Değerlendirme Anketine Katıl.
İlginizi Çekebilecek Eğitimler