Banner

Yaratıcı Drama

Eğitimde Yaratıcı Drama Uygulama Planları

Kurumsal Eğitim Talebi

Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitim İçeriği
Yaratıcı Drama yaşam da karşımıza çıkan olayları, kurguları, kişisel gelişimi, özgüven çalışmalarını, sosyalleşmeyi, oyunu, zihinsel ve duygusal yönlerimizin gelişimini genel hatlarıyla anlatan, tartışan, uygulayan ve tüm tekniklerle ön görülerimizi geliştirdiğimiz bir eğitim sürecidir. Bu yöntem doğrultusunda oyun bileşenlerini, tematik kurguları, uygulamaları ve yaşam becerilerine dayalı kurgusal kavramları oluşturan psikolojik ve teorik altyapıyı ele alır. Katılımcılar, yaratıcı drama yöntemini uygun çalışmalar içerisinde etkinliklerle ve sistematik planlarla eğitimlerinde nasıl kullanılabileceklerine dair hem fiziksel hem de dijital örneklerle donatan bir uygulamaya dahil olurlar. Tüm katılımcılar yaratıcı drama yöntemini ve onu çevreleyen unsurları öğrenirken, çeşitli etkinliklerle de öğrendiklerini uygulayabilecekleri ortamlara sahip olurlar.
Kimler İçin?
Eğitimde yaratıcı drama eğitimi özellikle;
Farklı branşlardan öğretmenlerin,
Kurumsal firmaların insan kaynakları departmanlarında çalışan ve yetişkin öğreniminde aktif rol alan eğitmenlerin,
Bankaların eğitim departmanlarında çalışan eğitmenlerin,
Eğitim teknolojileri ile ilgilenen teknologların,
Farklı alanlarda öğretim tasarımı çalışmalarında bulunan kişilerin,
Eğitim kurum/kuruluşlarında veya şirketlerin uzaktan eğitim departmanlarında çalışan personelin yararlanabileceği şekilde tasarlanmış olup, şirketlere özel olarak da (yeterli sayı tamamlandığında) verilebilir.
Süre
6 saat / 1 gün
Pazar/ 10.00 - 17.00
Neler Öğreneceksiniz?
Katılımcılarımız eğitim sonunda;
Yaratıcı Drama’nın temel yöntemlerinin tanımını yapabilir,
Yaratıcı Drama hakkında genel bilgiye sahip olur,
‘Yaratıcı Drama’nın psikolojik ve teorik altyapısını inceler,
Yaratıcı Drama elementleri, planlarını, mekanikleri, dinamikleri, bileşenleri listeleyebilir,
Yaratıcı Drama kurgu planı yapabilir,
Eğitim ve öğretim için yaratıcı drama ortamları oluşturabilir,
Yaratıcı Drama temelli gelişime dayalı eğitim planları oluşturabilir.
Belge
Program sonunda %100 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir.
Yaratıcı Drama hakkında tüm yöntemlerin, bileşenlerin ve tekniklerin incelenmesi. Yaratıcı dramada kullanılan teknikler hakkında detaylı anlatım. Her teknik için uygulama. Yaratıcı dramanın aşamaları ve ısınma çalışmalarının nasıl uygulandığı hakkında örnek çalışmalar gösterilir. Grup çalışmalarında oyun seçimleri ve kurguya bağlı olarak oyun tekniklerinin anlatımı yapılır.
Isınma ve oyunlara bağlı etkinlik çalışmalarının neler olduğuna dair kurgusal geçişler incelenir. Etkinlikler de materyal kullanımı nasıl yapılabileceğine dair örnek çalışmalar yapılır.
Yaratıcı drama uygulamalarında doğaçlama çalışmalarının neler olduğuna dair teknikler üzerinden anlatım yapılır. Doğaçlamaya yönelik tematik konu örnekleri incelenir. Dramatizasyon değerlendirmeleri ve tüm teknikler ile uygulamalar yapılır. Tematik oluşum geçişlerinin neler olduğuna dair çalışamalar yapılarak değerlendirme aşamalarına geçilir. Yaratıcı Drama plan tekniklerinin kısaca tanımları yapılarak amaçları, hedefleri, hedef kitleleri, kazanımları üzerinden örnek çalışmalar incelenir. Uygulama ve planda kullanılan yaklaşımlar, yöntemler ve teknikler üzerinden çalışmalar yapılır. Yazılan planların uygulanması.
Eğitim Tarihi 04/02/2023
Süresi 6 Saat / 1 Hafta
Lokasyon BAUSEM Online
Eğitim Ücreti 600 TL (KDV Dahil)
Bilgi Almak İstiyorum
Değerlendirme Anketine Katıl.
İlginizi Çekebilecek Eğitimler