Banner

Zor İnsanlarla Başa Çıkma

Zor İnsanlarla Başa Çıkma

Kurumsal Eğitim Talebi

Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitim İçeriği
Zor insanlar bizi üzen, huzursuz, çaresiz, tükenmiş ve bazen de öfkeli hissettiren kişilerdir. Hayal kırıklığı yaşamamıza sebep olur, ümitlerimizi kırarlar. Zor insan ailenizden birisi, çabanıza destek vermeyen meslektaşınız, negatif eleştirilerle sizi yıldıran bir arkadaşınız ya da yıkıcı tutum sergileyen müşteriniz olabilir. Peki başkaları neden bizi bu kadar çok etkiliyor?Çünkü yaşam boyu ilişkiler kurarız ve diğer insanların dostluğunu; paylaşıma açık, dürüst yaklaşımlarını bekleriz. Bu eğitim programında önce zor insan çeşitlerini tanıyacağız. Zor davranışlarla başa çıkabilmek için ne şekilde iletişim kuracağımızı, duygusal zekayı, farkındalığı ve empatiyi çalışacağız.
Kimler İçin?
Etkili iletişimi kavramak, anlamak ve anlaşılmak isteyen herkesin katılımına açıktır.
Süre
3 saat / 1 gün
Perşembe 10.00-13.00
Neler Öğreneceksiniz?
Zor insanların karakteristik özelliklerini fark etme.İletişimi oluşturan temel unsurların kavrama.Karar mekanizması çalışırken duygusal zekâ dinamiklerinin kullanma.Empatik yaklaşım için ipuçlarını keşfetme.Etkin dinleme ve beden dili farkındalığını geliştirme.Israrcı müşterileri veya çalışanları ikna etme ustalığı kazanma.Zor insanlarla iletişimdeki sıkıntıları aşma yolları.
Kazanımlar
Zor insanları tanımak. Zor insan olma tuzağına düşmeden iletişim kurabilmek. Dinleme, anlama, ifade edebilme ve müzakere becerisi kazanmak. Zor olarak nitelediğimiz kişiler, durumlar veya çalışanlar karşısında çözüm üretebilme ve uygulama pratiği edinmek.
Belge
Eğitimin tamamına katılan katılımcılarımıza katılım belgeleri pdf olarak gönderilecektir.
Eğitim Tarihi 17/11/2023
Süresi 3 Saat / 1 Gün
Lokasyon BAUSEM Online
Eğitim Ücreti 500 TL (KDV Dahil)
Bilgi Almak İstiyorum
Değerlendirme Anketine Katıl.
İlginizi Çekebilecek Eğitimler