Acil Durum ve Yangın Eğiticisinin Eğitimi
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Acil durum ekiplerinin oluşturulması ve görevli ekiplerin tam donanımlı bir eğitimden geçmiş olmaları, mevzuat gereği zorunludur. Bu eğitimle; işyerlerinde acil durum planlarının hazırlanması, önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele konularında yapılması gereken çalışmalar, acil durumların güvenli olarak yönetilmesi ve bu konularda görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi ile ilgili eğitici ve destek elemanı yetiştirilmesi amaçlanır. Program içeriği; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yer alan işyerlerinde acil durum ve yangın konusunda görevli çalışanlara, uzmanlara gerekli bilgi, beceri ve tutumu kazandırmayı kapsar.

KİMLER İÇİN?

İşyerlerinde acil durum planlarını yapmakla görevlendirilenler, acil durum ekiplerinde ekip amirliği ve saha liderliği yapanlar, İSG eğitimleri kapsamında parlama-patlama, yangın ve yangından korunma ile tahliye ve kurtarma eğitimi verecek iş güvenliği uzmanları programa katılabilir. Aynı zamanda; yangın söndürme sistem ve ekipmanının kontrol, muayene ve bakım ve ticaretini yapanlar için de uygun bir programdır.

SÜRE

40 saat / 5 gün (4 gün teorik eğitim + 1 gün saha ziyareti)

Cuma / 9:00 – 17:00

Cumartesi / 9:00 - 17:00

Pazar / 9:00 – 17:00

PROGRAM ÜCRETİ

1.450 TL Peşin Kredi Kartı 1595 TL 9 taksit

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Acil durum mevzuatı, acil durum ve yangın risk değerlendirmesi yapmak, yangın eğitimi programını ve malzemelerini hazırlamak ve eğitim ortamının güvenliğini sağlamak, yanma ve yangın, söndürme maddeleri, yangın yerindeki tehlikeler, yangın malzemeleri gibi konular işlenecektir. Ayrıca; yangına müdahale organizasyonu ve yangın güvenlik konuları, temiz hava solunum setleri hakkında bilgi verilir.

BELGE

Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde yetmiş katılım şartlarını karşılayan adaylara sertifika verilir.


İlginizi çekebilir ...