Arabuluculuk
PROGRAM
DETAYLARI
 
EĞİTİM İÇERİĞİ

Arabuluculuk, hukuk sistemi gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir “alternatif uyuşmazlık çözümü” (ADR) yöntemidir. Uyuşmazlıkları, tarafsız bir üçüncü kişi yardımıyla mahkemeye gitmeden çözmek için kullanılan yöntem, arabuluculuk sertifika programını tamamlamış hukukçular tarafından uygulanır. Taraflar arasındaki basit hukuk uyuşmazlıklarını, tarafları anlaştırarak çözüme kavuşturacak olan arabulucular, Adalet Bakanlığı bünyesindeki Arabuluculuk Daire Başkanlığı'na bağlı olarak görev yapabilecek yetkinliğe sahip olmak için bu sertifika programına mutlaka katılmalı.

KİMLER İÇİN ?

“Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu” ve “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği” uyarınca, arabuluculuk eğitimine hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler katılabilir. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, arabuluculuk eğitimi düzenlemek üzere Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

SÜRE

84 saat / 6 hafta
Cumartesi-Pazar

PROGRAM ÜCRETİ

1.900 TL Peşin - 2.090 TL 9 Taksit

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ ?

Katılımcılar; arabuluculuğa elverişli alanlar, yargılama aşamasında arabuluculuk, süreç ve sonuçlar, arabuluculuk belgesinin hukuki niteliği, psikoloji, iletişim ve müzakere becerileri, öfke kontrolü, uyuşmazlık analizi ve çözüm yöntemleri, etik, boşanma sürecinde arabuluculuk, toplantı yönetimi, örnek olay incelemelerine dayalı bireysel ve grup uygulamaları hakkında detaylı bilgi edinir.

BELGE
Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika verilir.


İlginizi çekebilir ...

int(1)