Bilişim ve Teknoloji Hukuku
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ
Bilişim ve Teknoloji Hukuku Sertifika Programı bilişim sektörünün ihtiyaç duyduğu; bilişim hukukuna vakıf, deneyimli hukukçular, bilişimciler, konuya ilişkin farkındalık ve bilince sahip her meslekten bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlar. Bugün tüm sektörler, kurumlar, bireyler bilişimle iç içe bir hayat sürmekte olduğundan bu alanda yaşanacak hukuki zemini olmayan bir gelişmenin çarpan etkisi de oldukça yüksek olur. Özel bir uzmanlık alanı gerektiren bilişim hukuku sorunları hakkında tüm katılımcıları bilinçlendirmeyi hedefleyen program, aynı zamanda güncel bilgilerle yeni gelişmelerden haberdar etmeyi de amaçlar.

 

KİMLER İÇİN?
Son zamanların en hızlı gelişen ve büyüyen ‘Bilişim Hukuku’ alanında uzmanlaşmak ve alanında profesyoneller yetiştirmek gayesiyle başlatılacak olan program; hukuk fakültesi mezunları, bilgi işlem birimi yöneticileri, belirli bir alt yapıya sahip, konuya ilgi duyan lisans mezunları, bilişim alanında çalışan orta ve üst düzey yöneticiler  ve bu alanda kendini yetiştirmek isteyen avukatlar için uygundur.

 

SÜRE
60 saat / 5 hafta

Cumartesi / 9:30 - 16:30

Pazar / 9:30 - 16:30

 

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?
Türk Hukuku’nda bilişim suçları, online itibar, internet bankacılığı, alan adları, kişisel verilerin korunması hukuku, işçi işveren ilişkisinde bilişim, elektronik sözleşmeler, internette ifade özgürlüğü, internet ortamındaki yayınlar cevap ve düzeltme, fikir ve sanat eserleri hukuku, hukukta mesafeli sözleşmeler, internette tüketici hakları ve reklam gibi konular eğitim kapsamında yer alır.

 

BELGE
Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika verilir.


İlginizi çekebilir ...