Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Banner

Kahve sektöründe çalışmak ve yatırım yapmak isteyenler için

Temel Barista Eğitimi

Bireysel Eğitim Başvurusu
4,425 TL (KDV Dahil)
Banner

Kahve sektöründe çalışmak ve yatırım yapmak isteyenler için

Temel Barista Eğitimi

Kurumsal Eğitim Talebi
İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı - 13/04/2019 1.Oturum Anketi
Eğitim Öncesi
Eğitim öncesi program ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirildim. Sorumlarıma hızlı cevaplar verildi.
Eğitim Anında
Eğitim öncesi program ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirildim. Sorumlarıma hızlı cevaplar verildi.
Anket Sonucu
Değerlendirmeleriniz Başarıyla İletildi.
Sertifikalarım başlığı altından belgenize erişim sağlayabilirsiniz.
Kapat
Eğitim İçeriği
Felsefe tarihinde her filozof sürekliliği ve kopuşu birlikte temsil etmez, dahası “farklı tarihsel dönemlerde edimsel/aktüel olan ne anlama geliyor?” dendiği zaman çok az filozof akla gelir. İşte Hegel, hem sürekliliği hem de kopuşu kendi felsefesinde ortaya koyması, akıl ile tutku arasındaki ayrılamaz bağı tarihsellikte göstermesi ve kuşkusuz felsefi yönteminin özgünlüğüyle bir başka pencere açmaktadır bize. Doğaya özgü, Tanrı’ya özgü, sanat, akıl ve bilime özgü dünyaların kavramsallaştırmasını yapmak, onları tarih düzleminde aşılan şeyler olarak görmekle mümkündür. Bunu ortaya koymakla Hegel, insanın üzerinde aşkın her türden gücü aşmış, yabancılaşmayı teşhis etmiş, bununla birlikte “şimdide edimsel olan”ın açıklanması gayretine girişmiştir. Modern dünya neden kadim dünyadan bu denli ayrılmıştır? Özgürlük ile yasa, ahlâk ile siyaset vb arasında neden bu denli köklü ayrımlar görülmektedir? Bu ikilikler ve ikiliklerin aşılması nasıl sağlanacaktır? Konuları ve problemleri ele alışımız genelde bu yönde ilerleyecektir.
Kimler İçin?
Genç arkadaşlar için zihin açacağı ve etkisi hâlihazırda sürmekte olan güçlü bir felsefeyle tanışmalarına imkân sağlayacağı gibi, felsefe tarihinin felsefede nasıl ve hangi yönlerde işletilebileceğini düşünen her yaştan insan için de açıktır.
Neler Öğreneceksiniz?
Hegel felsefesinin tarihsel bağlamı, bu felsefenin ana hatları ve Hegel sonrası dönemdeki kırılma, Marx’ın felsefesiyle ortak yönleri işlenecek. Modern dönemin belki de son büyük düşünürünün düşünceleri yirmi ve yirmi birinci yüzyıl düşüncesini hemen her alanda belirlemesi açısından önemli olacaktır.
Belge
Program sonunda adaylara katılım belgesi verilir.
Kant-sonrası dönemde Hegel’in beslendiği kaynaklar uyarınca, onun sürekliliği ve kopuşu tartışılacaktır. Hegel felsefesine bir giriş niteliğinde olacaktır.
Varsayımsız bir bilginin ne olduğu üzerinden ilk önemli eseri Tinin Fenomenolojisi bağlamında bir çalışma yürütülecek, Hegel’in bilgiden, varlıktan, deneyimden, diyalektikten ne anladığı, nasıl bir süreç felsefesi ortaya koyduğu tartışılacaktır.
“Efendi-Köle Diyalektiği” çerçevesinde kendinin-bilincinin bir arzu olması, bu arzunun tatmini, ölüm-kalım mücadelesi ve toplumsallık ayağının kurulması, son yayımlanmış eseri Hukuk Felsefesini Anahatları bağlamındaysa soyut hak/yasa, ahlak ve törellik/etik yaşam görüşleri, tarihselliğe geçiş ve Marx’la Hegel’in bu bağlamda ortak noktaları konuları işlenecektir.
Şu an takvimlendirilmiş bir eğitim bulunmamaktadır. Buraya tıklayarak eğitime ön başvuru yapabilirsiniz.
Bilgi Almak İstiyorum
İlginizi Çekebilecek Eğitimler