İkna ve İletişim Psikolojisi
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bireyler arası ilişkiler, herhangi bir mesaj, alıcı tarafından belli bir biçimde algılanıp, bu algı sonucunda bir geribildirim çıkar. Örgütlerde iletişim kavramının tanımı, işletmeler açısından önemi, bireysel iletişim becerileri, bir örgütsel araç olarak iletişim sistemi, örgütsel davranış olarak iletişim sistemi, sözsüz iletişim ve izlenim oluşturma gibi konularda bilgili, eğitim almış kişiler daha ön plana çıkar. Bu eğitimle katılımcılara, kurumlarında, sosyal hayatlarında, ilişkilerinde iknanın psikolojisi, ikna edici iletişim, sosyal etki gibi konularla kendi gelişimlerini güçlendirmeleri hedeflenir.

KİMLER İÇİN?

İkna edici iletişim yolları, sosyal etki, otorite ve uyum, ikna yöntemleri, etkili konuşma ve ikna gibi konulara ilgili, iletişim ve ikna kabiliyetini ileri seviyeye taşımak isteyen bireyler için uygun bir programdır. Pazarlama, medya, kurumsal iletişim, insan kaynakları gibi farklı departmanlarda çalışan veya kariyer planlayanlar, yöneticiler ve konuya ilgi duyan bütün katılımcılara da açıktır.

SÜRE

12 saat / 2 gün

Cumartesi-Pazar / 9:30 – 16:30

PROGRAM ÜCRETİ

950 TL Peşin - 1.045 TL 9 Taksit

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

İletişim kavramının tanımı, işletmeler açısından önemi, bireysel iletişim becerileri, doğal iletişim kanalları, bir örgütsel araç ve örgütsel davranış olarak iletişim sistemleri, iletişim ağları, ikna psikolojisine giriş, etkili konuşmanın önemi, uygulamalar, ikna psikolojisinde hitabet sanatının yeri, yüz yüze mülakat, doğaçlama yeteneği, mimik-ikna ilişkisi gibi konu başlıkları ele alınır.

BELGE

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir.


İlginizi çekebilir ...