Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Banner

Kahve sektöründe çalışmak ve yatırım yapmak isteyenler için

Temel Barista Eğitimi

Bireysel Eğitim Başvurusu
4,425 TL (KDV Dahil)
Banner

Kahve sektöründe çalışmak ve yatırım yapmak isteyenler için

Temel Barista Eğitimi

Kurumsal Eğitim Talebi
İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı - 13/04/2019 1.Oturum Anketi
Eğitim Öncesi
Eğitim öncesi program ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirildim. Sorumlarıma hızlı cevaplar verildi.
Eğitim Anında
Eğitim öncesi program ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirildim. Sorumlarıma hızlı cevaplar verildi.
Anket Sonucu
Değerlendirmeleriniz Başarıyla İletildi.
Sertifikalarım başlığı altından belgenize erişim sağlayabilirsiniz.
Kapat
Eğitim İçeriği
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Müzik Endüstrisi Sertifika Programo kapsamında Müzik Yapımcılığı, Menajerlik, Organizasyon, Telif Hakları ve Meslek Birlikleri, Dijital ve Fiziksel Müzik Dağıtımı, Müzik Tanıtım ve Pazarlaması, Sosyal Medya ve Kullanımı, Müzik Stüdyosu, Eser, Düzenleme, Kayıt, Mix, Mastering, Türk Müzik Sektörünün Tarihsel gelişimi ve Müziğin Geleceği gibi konularda 72 saatlik yoğunlaştırılmış atölye çalışmaları yapılacaktır.
Kimler İçin?
Müzik sektöründe çalışmak isteyen, halihazırda müzik sektöründe çalışan ve kendini geliştirmek isteyen, müzik sektörü hakkında bilgi sahibi olmak isteyen, sektörün dinamiklerini anlamaya çalışan, müzisyen adayları bu programa katılım sağlayabilirler.
Belge
Program sonunda yapılan proje bazlı değerlendirme ve çoktan seçmeli sınav aracılığıyla, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 80 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika verilir.
Müzik Endüstrisi Giriş - Bülent Forta
Müzik Yapımcılığı - Haluk Polat1) Müzik yapım şirketinin yapısı ve iç organizasyonları nasıldır? Hangi departmanlar vardır? Sizce en önemli birim-departman hangisidir? Müzik yapımcısı ne iş yapar?2) Bir albümün yapım süreçlerini anlatır mısınız? Örneğin: bir albümün yapım süreci nasıl bütçelenir? 3) Bir sanatçıya hangi özellikleri nedeniyle albüm yaparsınız?Tanınmamış bir sanatçı sizinle nasıl bağlantıya geçer? Albüm yapacağınız sanatçıları nereden bulursunuz?4) Müzik endüstrisinin değişen koşullarında, müzik yapımcısının yeni rolü nasıldır? Nasıl olmalıdır? Müzik endüstrisinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?5) Bir albüm yapım sürecinde sıklıkla karşılaştığınız sorunlar nelerdir?
Kayıt Stüdyo - Barkın Engin1) Kayıt nedir? Nasıl kayıt yapılır? Farklı kayıt türleri nelerdir?2) Tonmaister ne iş yapar?3) Stüdyo ekipmanları nelerdir?4) Mix nedir? Mastering nedir?5) Müzik direktörü nedir? Ne işe yarar?6) İyi bir kayıt nasıl olmalıdır? İyi bir kaydı, diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?7) Edit ile sanatçının sesi ne kadar düzeltilebilir?8) Bir kayıt mixle kurtarılır mı?9) Bir kayıt sürecinde sıklıkla karşılaştığınız problemler nelerdir?10) Düzenleme nedir? Önemi nedir?
Müzik Video / Yönetmenlik - Selim Evci1) Videoklip prodüksiyonu nasıl yapılır? Nasıl bütçelenir?2) İyi bir videoklibin özellikleri nedir?3) Müzik videosu çekimini yönetebilmek için yönetmenin niteliklerinde müziği bilmek deyer almalı mıdır?4) Müzik videosu endüstrisinde hangi yönetmenler söz sahibidir?5) Bir video prodüksiyon sürecinde sıklıkla karşılaştığınız problemler nelerdir?
Müzik & TV Şafak Ongan1) Müzik Tvleri nasıl çalışır? Birimleri nelerdir?2) Yayınlanacak şarkılar, Tvlere nasıl ulaştırılır? Bunlar hangi kriterlere göre seçilir ve yayınlanır?3) İzleyici taleplerinin, tv listelerinin oluşmasında etkisi nedir?4) Sosyal medyanın, tvlerin konumunu nasıl etkilediğini düşünüyorsunuz?5) Piyasadaki oyuncular kimlerdir? Rakipler ve lider firmalar hangileridir?6) Tv rating ölçüm sistemleri, müzik kanallarını etkiler mi?7) Müzik kanalları nasıl para kazanır?8) Payola hakkında ne düşünüyorsunuz?
Müzik Endüstrisinde Radyonun Yeri - Emrah Saka1) Radyo listeleri nasıl oluşturulur? Sanatçılar şarkılarını radyolara nasıl ulaştırır? Yayınlanacak şarkılar nasıl seçilir? Dinleyici talepleri ne kadar etkilidir?2) Sizce sosyal medya kullanımı, radyonun kullanımını nasıl etkilemiştir?3) Sizce radyo, dinleyiciler tarafından eskisi kadar tercih edilen bir müzik mecrası mıdır?4) Müzik endüstrisinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?5) Radyolar nasıl para kazanır?6) Payola hakkında ne düşünüyorsunuz?
Müzik Tanıtım - Melis Danişmend1) Pazarlama nedir?2) Pazarlamanın genel prensipleri nelerdir?3) Tanıtım nedir?4) Müzik Tanıtımı nedir?5) Müzik hangi mecralarda etkin bir şekilde tanıtılır?6) Yazılı basının müzik tanıtımı üzerine etkileri nelerdir?7) Sosyal medya artık bir yazılı basın mecrası mıdır?8) Müzik blogları, müzik ürünlerinin tanıtımında ne kadar etkilidir?
Fiziki Dağıtım - Volkan Geyik1) Müzik hangi medyumları kullanılarak dağıtılmaktadır? Dağıtım süreçlerinden nelerdir?2) Dağıtım hangi kanallar kullanılarak yapılır?3) Ara depo kavramından bahseder misiniz?4) Fiziksel dağıtımdan nasıl para kazanılır?5) Müzik endüstrisinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Kayıt Tescil - Mehmet Ali Kılıç / Nevim Sekizkardeş1) Kayıt tescil süreçleri nelerdir?2) Bir eserin kayıt tescil işlemlerinin yapılabilmesi için hangi belgelere ihtiyaç vardır?3) Kayıt tescil sürecinde en çok karşılaşılan sorunlar nelerdir?4) Kayıt tescil süresinde hangi kurumlardan hangi izinler alınmalıdır?5) Dijital dünyada kayıt tescil neden hala önemlidir?
Canlı Müzik - Serkan Fidan
5846 Sayılı Yasa - Fatoş Altunç1) Neden böyle bir yasaya ihtiyaç duyuyoruz?2) “Fikir” nedir?3) Telif ile patent arasındaki farklar nelerdir?
Müzik Eserleri Kapsamında Sözleşmeler, Önemi ve Sonuçları - Ahmet Türkoğlu1) Bu sözleşmeler yapılırken tarafların dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?2) Sözleşme ihlallerinin sonuçları ve hukuki yaptırımları nelerdir?
Müzik Meslek Birlikleri - Ahmet Türkoğlu / Merve Nimetoğlu1) Müyap nedir? İşlevi hakkında bilgi verir misiniz?2) Müyorbir nedir? İşlevi hakkında bilgi verir misiniz?3) Mesam nedir? İşlevi hakkında bilgi verir misiniz?4) Msg nedir? İşlevi hakkında bilgi verir misiniz?5) Müzik meslek birliklerinin karşılaştıkları sorunlar nelerdir?6) Hak edişler hangi mecralardan ve nasıl toplanır?7) Umuma arz nedir?8) Müzik alanında lisanslama nasıl yapılır?9) Son teknolojik gelişmeler karşısında fikr-i mülkiyet pazarlamasının geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? (Ayşe Oldman Boztosun)10) Türk telif hakkı yasası, yapay zeka yaratıcılık sorunlarına hazır mı? (Hasan Kadir Yılmaztekin)
Türkiye'de Müzik Editörlüğünün Dünü Bugünü Yarını - Selim Kaynak1) Müzik edisyonu nedir?2) Müzik edisyonu nasıl ve nerelerden gelir elde eder?3) Türk müzik sektöründe aktörler kimlerdir?4) Edisyon şirketleriyle kimler çalışır?5) Edisyon şirketleri nasıl bir iş modeli üzerine çalışırlar?6) Senkronizasyon nedir? Gelirleri nasıl paylaşılır?7) Müzik endüstrisinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?8) Edisyon şirketlerinin karşılaştığı sorunlar nelerdir?
Dijital Dağıtım - Ahmet Asena1) Dijital dağıtım nedir?2) Dijital dağıtım süreci nasıl işler?3) Dijital mecralarda dağıtım sonrası yapılması gereken çalışmalar nelerdir?4) Dijital mecralarda, ürünün görünür olması için nasıl bir çalışma yapmak gerekir?5) Dijital dağıtım nasıl gelir elde eder? Gelir nasıl paylaşılır?6) Dijital dağıtım formatları nelerdir?7) Dijital dağıtım, gelirlerini nasıl toplar?
Dijital Mecralarda Farkındalık Yönetimi - Dr. Öğr. Üyesi Şafak Şahin1) Dijital mecralarda nasıl para kazanılır?2) Dijital mecralarda nasıl pazarlama ve tanıtım yapılır?3) SEO nedir?4) Dijital pazarlama stratejileri nasıl oluşturulur?5) Dijital pazarlama hangi sosyal mecra kullanılarak yapılır?6) Müzik diğer ürünlerden farklı bir yöntem kullanılarak pazarlanabilir mi?7) Ürünün, dijital pazardaki bu ürün çokluğunda, sıyrılabilmesi nasıl mümkündür? Bunun için hangi özelliklere sahip olması gerekir?8) Dijital pazarlama bütçesi nasıl hazırlanır?9) Bütçe ile tanıtım doğru orantılı mıdır?
Artist misin? - Burhan Şeşen
Dijitalleşen İş Modelleri - Bülent Forta1) Apple Music/Spotify/Fizy nasıl gelir elde eder? Elde ettiği gelirleri nasıl paylaşır?2) Ürünün Apple Music/Spotify/Fizy’de ön plana çıkması için yapılması gereken çalışmalar nelerdir?3) Apple Music/Spotify/Fizy’nin algoritması nedir?4) Türk ve Dünya Müzik endüstrisinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?5) En çok karşılaştığınız sorunlar nelerdir?6) Streaming nedir?7) Müzik dinleyicileri tarafından tercih edilme sebepleri nelerdir?8) Apple Music/Spotify/Fizy’de hazırlanan listeler hangi kriterlere göre hazırlanıyor?
Şu an takvimlendirilmiş bir eğitim bulunmamaktadır. Buraya tıklayarak eğitime ön başvuru yapabilirsiniz.
Bilgi Almak İstiyorum
İlginizi Çekebilecek Eğitimler