Müzik Endüstrisi
PROGRAM
DETAYLARI

20/11/2019
72 Saat

3,250 TL

EĞİTİM İÇERİĞİ

Program kapsamında Müzik Yapımcılığı, Menajerlik, Organizasyon, Telif Hakları ve Meslek Birlikleri, Dijital ve Fiziksel Müzik Dağıtımı, Müzik Tanıtım ve Pazarlaması, Sosyal Medya ve Kullanımı, Müzik Stüdyosu, Eser, Düzenleme, Kayıt, Mix, Mastering, Türk Müzik Sektörünün Tarihsel gelişimi ve Müziğin Geleceği gibi konularda 72 saatlik yoğunlaştırılmış atölye çalışmaları yapılacaktır.

 

KİMLER İÇİN?

Müzik sektöründe çalışmak isteyen, halihazırda müzik sektöründe çalışan ve kendini geliştirmek isteyen, müzik sektörü hakkında bilgi sahibi olmak isteyen, sektörün dinamiklerini anlamaya çalışan, müzisyen adayları bu programa katılım sağlayabilirler.

 

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Stüdyo ve stüdyo ekipmanları, telif hakları, bestecilik ve söz yazarlığı, düzenleme, kayıt, mix-mastering, videoklip, dijital müzik dağıtımı, spotify, itunes, deezer, youtube, fiziksel müzik dağıtımı, müzik zincir mağazaları, müzik pazarlaması, görsel malzemenin hazırlanması, yasal işlemler, kayıt tescil belgesi, sanatçı menajerliği, konser ajansları gibi konularda bilgi sahibi olunacaktır.


PROGRAM HEDEFLERİ

· Müzik sektöründe eksikliğini hissettiğimiz bilgi aktarımı sürecine orta ve uzun vadede katkıda bulunmak

· Sektörde çalışan ve çalışmak isteyen bireylerin doğru yönlendirilmesini sağlamak

· Uzun yıllardır sektörde çalışan, sektörün önemli isimlerinin deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak.

· Yeniden şekillenen müzik sektörünün geleceği hakkında projeksiyonlar üretebilecek bir ortam sağlanması


PROGRAM FORMATI


Program haftada toplam 6 saat olup, 12 hafta boyunca devam edecektir. Günlük ders programı totalde 3 saat olacaktır. Dersler 1er saatlik 3 bölümden oluşacaktır. Haftalık plana uygun olarak eğitimciyi konuk eğitmenler de destekleyecektir. Toplamda 72 saat tamamlandıktan sonra sertifika programı tamamlanacaktır.

 

SÜRE

72 Saat / 12 Hafta

Çarşamba / 19:00 - 22:00

Perşembe / 19:00 - 22:00

 

PROGRAM ÜCRETİ

Örgün: Nakit 3.250TL / Taksitli 3.575 TL
Online: Nakit 2.275TL / Taksitli 2.502,5 TL

 

DEĞERLENDİRME VE BELGELENDİRME

Program sonunda yapılan proje bazlı değerlendirme ve çoktan seçmeli sınav aracılığıyla, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 80 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika / katılım belgesi verilir.

3,250 TL
KDV Dahil


İlginizi çekebilir ...