Yiyecek Sektöründe Zorlukları Aşmak
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Yiyecek içecek sektöründe karşılaşılan başlıca on adet zorluğu, her hafta sırayla ele alacağız. Her başlığı detayları ve yaşanmış örnekleriyle inceleyeceğiz. Bu zorluklara karşı donanımlı hale gelerek, rekabetçi sektöre sağlam adımlarla giriş yapabileceğiz. 

KİMLER İÇİN?

Yiyecek içecek sektöründe; yeni bir işletme yatırımı yapmak, bir işletmeye ortak olmak, bu sektörde profesyonel olarak çalışmak için gerekecek başlıca noktaları bu adımı atmadan önce öğrenmek isteyen kişilere uygundur.

SÜRE

42 Saat / 7 Hafta

Salı 19:00 - 22:00

Çarşamba 19:00 - 22:00

PROGRAM ÜCRETİ

2.000 TL Peşin - 2.200 TL 4 Taksit

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Lokasyon, çalışan ekip, misafir ilişkileri, menü, fiyatlandırma, basın ve sosyal medya, haksız rekabet, alkol satışı, satınalma ve tedarikçiler, şubeleşerek ya da “franchise” ile büyüme ile kalite, konsept ve bileşenlerinin uyumu, gıda güvenliği ve kalite yönetimi, değişime ayak uydurmak, gündemde kalmak, ortaklıklar, resmi makamlarla ilişkiler, aile şirketi olmak ve nesil farkı, iş ve özel hayat dengesi, mekanın tasarımı&izinleri&dizaynı, çözüm ortakları ana başlıklarını ele alacağız, Program sonunda karılımcılar, karşılaşacakları zorlukları ve bu zorluklarla baş etme yollarını öğrenmiş olarak ayrılacaklar. 

BELGE

Program sonunda yapılan sınavdan, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü tarafından imzalı sertifika verilir.

Lokasyon, menü, alkol satışı, fiyatlandırma, mekan tasarımı, ambiyans

Ekip oluşturma, işe alım, eğitimler, kişisel bakım, haksız rekabet, büyüme, değişime ayak uydurmak

Gıda güvenliği ve kalite yönetimi, tedarikçiler, dışarıdan alınan eğitimler ve kontoller, koruyucu sigortalar

Sorun çıkaran misafir, işletmeyi değiştirmeye çalışan misafir, basın ve sosyal medya, gündemde kalmak

Aile şirketi olmak, nesil farkı, zaman yönetimi, ortaklıklar


İlginizi çekebilir ...