Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen
Ersin Pamuksüzer TheLifeCo – Founder

Ersin Pamuksüzer sağlıklı yaşamda öncü bir organizasyon olan “TheLifeCo Wellbeing” markasının kurucusudur.

Pamuksüzer, İsveç’te Ericsson Telekomünikasyon Şirketinde 1981 senesinde kariyerine başlamış ve Ericsson Türkiye’nin uzun yıllar genel müdürlüğü yapmıştır. 2002 tarihinde Ericsson’daki kariyerini sonlandırmış ve Wellness sektörü ile ilgilenmeye başlamıştır. Ericsson Türkiye kariyeri esnasında, 1993’te Türkiye’nin lider GSM Operatör şirketi olan Turkcell ve bölgedeki birçok Telekom şirketinin oluşumunu başlatmış ve Turkcell ile Turkcell’in uluslararası operasyonlarının 2006 yılına kadar yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. Bu dönemde, Turkcell Dünya’nın en yenilikçi şirketlerinden biri olduğu gibi, bölgenin en büyük GSM operatör şirketi olmuştur.

İş dünyasının hızlı temposunda geçen 20 başarılı yılın ardından, yeni bir yaşam tarzı arayışı ile 2002 yılında ilk detoks ve arınma programına katılan, 1956 doğumlu Ersin Pamuksüzer, farklı sağlık merkezlerini ziyaret ettikten ve çeşitli bütünsel sağlık metotlarını deneyimledikten sonra bunların bedeninde, zihninde ve ruhunda yarattığı değişikliklerden ve iyileşmeden çok etkilendi.

Pamuksüzer, dünya çapında alternatif sağlık tedavileri ve felsefelerini keşfetmeye başladıktan sonra, Vipassana meditasyonu uygulamaya başladı, ve bu sayede artan vücut enerjisi, sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı, daha parlak bir cilt, daha iyi bir uyku kalitesi, daha kolay sindirim, daha iyi ruh hali gibi birçok pozitif etkiye sahip oldu.

Kendisini ailesinden, arkadaşlarından ve toplumdan soyutlamadan daha sağlıklı seçimleri mevcut yaşam tarzına dahil etmenin bir yolunu bulmak istedi. Yemek yeme ve egzersiz alışkanlıklarında ve çevresinde küçük ayarlamalar veya değişiklikler yaparak, hissetme biçiminde ve sağlık düzeyinde gözle görülür değişiklikler yapabileceğini fark etti. Bunu önce ailesi ve arkadaşlarıyla paylaştı, onlar da sırayla ailelerine ve arkadaşlarına anlattı. Sonunda, ağızdan ağıza, bu sağlıklı yaşam konsepti o kadar popüler oldu ki, deneyimlerini ve faydalarını paylaşmak için bir şirket kurmaya karar verdi.

Daha sağlıklı bir yaşam tarzı arayışında olan kişilere sağlıklı yaşam partnerliği yapmak üzere 2005 yılında kurulan TheLifeCo Wellbeing şirketi bütünsel sağlık adına terapiler ve doğal tedavi yöntemleri sunmaktadır.

TheLifeCo, başta Avrupa’dan olmak üzere %60'tan fazlası dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen misafirleri ile uluslararası bir üne sahiptir.

Ersin Pamuksüzer; İsveç Linkoping Üniversitesi’nden Elektronik Mühendisliği yüksek lisans diploması ve İsveç Upsalla Üniversitesinden MBA yüksek lisansına sahiptir.

 

Fonksiyonel Beslenme ve Detoks Sertifika Programı