Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen

     Kurucusu olduğu Üç Renk Danışmanlık firmasında kurum kültürü, insan kaynakları yönetimi ve kurumsal yapıların değişimi üzerine danışmanlık yapmakta, koçluk ve mentorluk sistemlerinin kurulması üzerinde çalışmaktadır. Farklı sektörlerden kurumlar için Liderlik, Satış, Pazarlama gibi konularda davranışsal değişimi hedefleyen gelişim yolculukları tasarlamakta ve yönetmektedir. Liderlik gelişimi konusunda çalışmalar yürütmekte, eğitim programları vermekte ve  yönetici koçluğu yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nin düzenlediği Liderlik, Micro MBA ve İnsan Kaynakları sertifika programlarında eğitmen olarak görev almaktadır. ICF onaylı Temel Koçluk Programı tasarımcısı ve eğitmenliğine de devam etmektedir. Trimetrix uygulamacısı ve yorumcusu olmanın yanı sıra değerlendirme merkezi çalışmalarında danışman olarak görev almaktadır.

     Esra S. Odabaşı, profesyonel hayatına 2000 yılında Anadolu Yatırım’da başlamıştır. 2011 yılına kadar ulusal ve uluslararası, farklı ölçekte ve kültüre sahip kurumlarda “Pazarlama Yönetimi” alanında çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. 2004 yılından itibaren öğrenme-gelişim ve eğitim sistemlerinin kurulması ile ilgili danışmanlıklar vermiştir. Özyeğin Üniversitesi’nde, yetkinlik, performans, çalışan memnuniyeti ve işveren markası konuları başta olmak üzere farklı projeleri yönetmiştir. İnsan kaynakları alanında süreç tasarımları ve sistemlerin kurulmasında danışmanlık yapmış, uygulamaları hayata geçirmiştir.  Bilgi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi’nde, kurumların ve bireylerin gelişim ihtiyaçlarının tespiti, kurumlara özel sistemlerin tasarlanması, uygulanması ve sonuçlarının ölçülmesinde yönetici olarak çalışmıştır.

     Finans, Üretim, Hizmet ve Teknoloji sektörleri başta olmak üzere eğitim-gelişim ve değişim projelerinde danışmanlık yapmakta; kurumsal akademilerin kurulmasına aktif görev almaktadır. Samsung, Arçelik, Türk Telekom, Dinamik Kablo, Oyak Maden Metalurji ile Çimento Grubu, Vestel, Yeşilay ve Hayat Kimya projelerini hayata geçirdiği kurumlardan bazılarıdır.  

     Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Esra S. Odabaşı, Temel Koçluk Becerileri eğitiminin ardından Takım ve Yönetici Koçluğu sertifika programlarını da bitirmiştir. Temel ve İleri Transaksiyonel Analiz, NLP Practitioner ve Danışılan Danışman programlarını tamamlamıştır. Strateji ve İnovasyon, Deneyim ve Sistem Tasarımı konularında çalışarak danışmanlık projeleri geliştirmiştir. Halen Gestalt Kişisel Gelişim Programı, Viktor Frankl Varoluşçu Analiz Logoterapi, Agile Koçluk ve Danışmanlık üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

     Çevreyle ilgili sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmaktadır.

 

Çatışma Yönetimi

12 Şubat 2022

ICF® Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitim Programı

60 Saat / 4 Hafta

26 Şubat 2022

İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı

84 Saat / 7 Hafta

13 Şubat 2022

Kurum Kültürü, Kurumsallaşma ve "Tercih Edilen" Marka Oluşturma

6 Saat / 1 Hafta

Liderler İçin Transaksiyonel Analiz İle İlişki Yönetimi

26 Şubat 2022

Liderlik ve Etkin Yöneticilik

66 Saat / 5,5 Hafta

22 Ocak 2022

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi

6 Saat / 1 Hafta

Stratejik Yönetim

29 Ocak 2022

Üst Düzey Yönetici Asistanlığı (Uygulamalı)

42 Saat / 3,5 Hafta