Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen

Gökhan Yıldırım, akıllı şehirler, sürdürülebilir ulaşım, altyapı ve belediye yönetimi, yenilenebilir enerji ve atık konularında 10 yılı aşkın başarılı bir kariyer sahibidir. Yıldırım, halen merkezi Viyana’da bulunan Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsü ‘nün başkanlığını sürdürüyor. Aynı zamanda ülkemizdeki Sürdürülebilir Akıllı Şehirler İnisiyatifi DSEIN’nin kurucu başkanıdır. Azerbaycan ve Hindistan gibi ülkelere akıllı şehirler konusunda proje geliştirmiştir.

Yıldırım, DEIK, DTİK Avrupa Bölge Komitesi’nin Avusturya başkanlığını 6 sene yapmıştır. Halen Avusturya temsilcisi olarak görevine devam etmektedir. Sürdürülebilir akıllı şehirler konusunda belediyelere danışmanlık, tıbbi hastane atıkları konusunda eğitmenlik, AB projelerinde Avusturya çözüm ortağı,  ve sekseni aşkın ülkedeki networkuyla lobist faaliyetler sürdüren bir girişimcidir. Türk diasporasının Avusturya temsilcisi ve Avrupa üyesidir. Avusturya Amerikan büyükelçiliği tarafından 2011  yılında Türk pasaportuyla en iyi Avusturya girişimcisi seçilmiştir.

Çin, Türkmenistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Hindistan ve Türkiye’de sürdürülebilir şehirler, akıllı şehirler, trafik planlaması, belediye yönetimi konularında bilgisine başvurulan bir otoritedir. Türkçenin yanı sıra ana dili seviyesinde İngilizce, Almanca ayrıca yeteri düzeyde Fransızca ve Rusça bilmektedir.

Yüksek Lisans Tezi:  “Trafik Planlamasında Ekolojik Ayak İzi Kullanımı ve bu yöntemle İstanbul ve Viyana arasındaki Yolcu Trafiği Yapısı Karşılaştırılması”

15 Ocak 2022

Sürdürülebilir Akıllı Şehirler

3 Saat / 1 Hafta