Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen

Kurucu, Eğitmen, Profesyonel Koç, Konuşmacı

1970 yılında Ankara’da doğdu.  Orta ve lise öğrenimini Ankara Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı (lisans) ve İşletme (yüksek lisans) okudu. Hayat boyu öğrenci olmayı seçen Berna, İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünde öğrenmeye devam ediyor.

ICF (International Coach Federation) akredite koçluk eğitimlerini tamamlayan Berna Talu profesyonel koç, Sola Unitas’tan izotomi analisti, Paul Ekman International’dan ESAC (Emotionals Skills and Competencies-Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler), ETAC (Evaluating Truthfulness and Credibility-Doğruluğun ve Güvenilirliğin Değerlendirilmesi) unvanlarına sahiptir.

Bankacılık sektöründe profesyonel iş hayatına başladı. Önce Vakıfbank’ta muhabir bankacılığını öğrenmeye başladı. Kısa bir süre sonra Vakıfbank’ın Hazine bölümüne geçti. 3 yıl sonra Körfezbank’ın Hazine bölümündeydi. Burada yine 3 yıl Hazine Döviz ve Hazine Pazarlama bölümlerinde çalıştı. Daha sonra, Garanti Bankası’na geçti. Yaklaşık 1 yıl süreyle Yatırım Bankacılığı yaptı. Takiben, Turkishbank’ın Hazine Pazarlama bölümünün kurulması aşamasında 1 yıl görev alarak bankacılık sektörüne çalışanı olarak veda etti. İş dünyasında bir çalışan olarak edindiği deneyimleri ve yönetsel tecrübelerini artık eğitmen olarak kullanacaktı.

Eğitmenlik faaliyetlerine 2002 yılında Tim Danışmanlık’ta başladı ve 3 yıla yakın süre burada eğitmenlik yaptı.  2005-2008 yılları arasında Sinerji Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı’nda eğitim danışmanı olarak çalıştı. Daha sonra PDR Group/ TMI Türkiye bünyesine katılarak, 2 yıl eğitim ve performans geliştirme danışmanlığı yaptı. Tim Danışmanlık, Sinerji Eğitim ve TMI Türkiye’deki koçlarına teşekkür ederek, 2010 yılında kendi başına kalmaya karar verdi. 2010 – 2015 yılları arasında, eğitim ve performans geliştirme danışmanı olarak kurumlarla programlarını devam ettirdi. 2015 yılı itibarıyla da iş dünyası için bir gelişim okulu oluşturma hayaliyle yola çıkarak, Düşünce Okulu’nu kurdu. Bu tarihten itibaren de Düşünce Okulu’nda, gelişim ortağı olarak çeşitli kurumlarla, üniversitelerle ve bireylerle programlarını sürdürmeye devam ediyor.

18 yıllık eğitmenlik tecrübesiyle hangi alanda ve nasıl farklı gelişim programları düzenleyebiliriz konusuna zihnini ve yaratıcılığını yoran Berna, önce Yaratıcı Düşünme Atölyesi’ni geliştirdi. Yaklaşık 10 yıldır, 35.000’i aşan yaratıcı ortağıyla buluştu Yaratıcı Fikir Atölyesi ve buluşmaya devam ediyor. Düşünce Okulu’nun en sevileni oldu. Kuşaklar Buluşması, Fikir Nasıl Satılır, VUCA Dünyasında Spontanite Atölyesi, Yeni Nesil Eğitimcinin Eğitimi Berna’nın kendi geliştirdiği ve verdiği programlar arasında diğer öne çıkanlardır.

Yaratıcı Düşünme Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu ve Kariyer Koçluğu alanlarında profesyonel koçluk hizmeti veriyor. İzotomi analistliği yapıyor.

2002 yılından bu yana sadece Türkiye’de değil, Azerbaycan’da ve Romanya’da pek çok kurum çalışanının yanında bir gelişim ortağı olarak yer aldı. Kurumsal eğitmenliğinin ve koçluğunun yanı sıra, üniversite öğrencileriyle çeşitli gelişim programları sürdürüyor, onlara kariyer koçluğu yapıyor.

Yetkinlik gelişimi alanında, başlıcalarını Lifelead International ABD ve TMI Worldwide’ın üstlendiği Liderlik, İletişim, Değişimi Yönetme, Takım Çalışması, Eğitimcinin Eğitimi konularında pek çok programa katıldı. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Tiyatro Dalı’nda 2 yıl süren Oyunculuk eğitimi aldı.

Tüplü dalış yapmaktan, yüzmekten, tiyatro oyunu izlemekten, çok sevdiği felsefe kitaplarının arasında kaybolmaktan, yazmaktan, ilkokul çağındaki kızıyla birlikte yepyeni oyunlar üretmek, oynamak ve keşfe çıkmaktan keyif alıyor. Yaratıcı Düşünme konulu kitabı üzerinde çalışıyor.

Bilişsel Esneklik

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu

Kariyer Koçluğu

Kariyer Planlama Eğitimi

Yaratıcı Düşünme Koçluğu