Eğitim ve Öğrenci Koçluğu
PROGRAM
DETAYLARI

EĞİTİM İÇERİĞİ

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu ile amacımız; öğretmenlerin öğrencileriyle kurduğu iletişimi anlamlı ve güçlü hale getirmek, çağımızın değişen dinamiklerine uyum sağlama ve yeni kuşakların ihtiyaçlarını anlama konularında kişilere farklı bakış açıları kazandırmak. Bu bağlamda eğitim ve öğrenci koçluğu; gençlerin güçlü kişilik özelliklerini ortaya çıkarmak, öğrenci olma kimliklerini anlamak, motivasyon kaynaklarını anlayıp hayata geçirmek, akademik başarılarını artırmak, gelecek hedeflerini belirlemek gibi çalışmalara profesyonel temelli koçluk bakış açısıyla yapıcı çözümler sunan bir eğitimdir.

KİMLER İÇİN?

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Programı’na; sınıf ve branş öğretmenleri, akademisyenler, öğrencilerle çalışanlar ve iletişimini güçlendirmek isteyenler katılabilir. Aynı zamanda gençlerle çalışan ve koçluk hizmeti vermek isteyenler, eğitim kurumları yöneticileri, rehberlik ve psikolojik danışmanlar, genç bireylerin anne – babaları için uygun bir programdır.

SÜRE

30 saat / 10 gün

Pazartesi / 19:00 - 22:00

Çarşamba / 19:00 - 22:00

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Eğitim ve öğrenci koçluğu tanımı, temel koçluk kıstasları, öğrenme ve başarı döngüsü, öğrencilerle uyum ve güven, doğru ve amaca giden sorular yöneltme teknikleri, ikna stratejileri, öğrenme, sınav ve derslere karşı önyargıları olumlu bağlantılar kurarak değiştirme, öğrenci takip sistemi ve doğru dinlemenin koçluktaki önemi gibi konular detaylarıyla ele alınır.

BELGE

Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir.


İlginizi çekebilir ...