Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Esra YİĞİT, yine aynı Fakültede “İşyerinde İnternet ve E-posta Kullanımının İzlenmesi ve Gözetlenmesi” isimli teziyle yüksek lisansını, “Özel İstihdam Büroları Aracılığıyla Geçici İş İlişkisi” isimli teziyle doktora eğitimini tamamlamıştır.

2012 yılında araştırma görevlisi olarak Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesinde çalışmaya başlamıştır. 2019 yılından beri yine aynı Fakültede doktor öğretim üyesi olarak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Bireysel İş Hukuku, Toplu İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanlarında makaleleri bulunmakla birlikte, Prof. Dr. Ömer EKMEKÇİ ile yazdığı “Bireysel İş Hukuku Dersleri” isimli kitabının yanı sıra, 2022 yılında “İş İlişkisinde Kişisel Verilerin Korunması” isimli kitabı yayınlanmıştır.

Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD)’nin akademik burslarına pek çok defa hak kazanarak Almanya’da araştırma faaliyetleri yürütmüş olan Esra, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

18 Şubat 2023

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı

42 Saat / 3.5 Hafta

Online