Adres : - Türkiye

Ezgi ERİ

Uzm. Aile ve Çift Terapisti / Sporda Psikolojik Performans Danışmanı-Kasımpaşa S.K. / Öğretim Görevlisi-Medipol Üniversitesi

 

Ezgi Eri, lisans eğitimi boyunca aile ve kadın sorunlarına odaklanmış, ilgili Sivil Toplum Kuruluşları’nda,toplumsal cinsiyet bağlamında çeşitli projelerde yer almış ve lisans tezini yine bu alanda yazmıştır.
           Aile ve kadın konularındaki bu deneyimi, Aile Danışmanlığı alanında çalışmalara yönelmesine olanak sağlamıştır. Bu doğrultuda; İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ‘Aile Danışmanlığı ve Eğitimi’ lisansüstü eğitimine kabul edilerek akademik çalışmalara yönelme imkanı bulmuştur. Spora olan ilgisi sayesinde bu süreçte spora ağırlık verebileceğini düşünmüş ve uzmanlıklarını spor ile bağdaştırmıştır. Yüksek lisans tez çalışmasında ’Futbol oynayan altyapı sporcularında algılanan ebeveyn tutumları ile sporda başarı motivasyonları arasındaki ilişki’ üzerinde yoğunlaşmıştır. Sporcu çocuklar ve onların aileleri ile çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda TFF tarafından düzenlenen Sporda Psikolojik Performans Danışmanlığı eğitimine katılarak bu alanda uzmanlaşmıştır.

Ezgi ERİ, şimdilerde, Kasımpaşa S.K. Psikolojik Performans Danışmanı ve Medipol Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra kurucu ortağı olduğu PsychProject ile birlikte çeşitli proje ve  eğitimlerde yine “sporda çocuk koruma, genç sporcuların gelişimi ve aile iletişimleri üzerine çalışmalarına devam ederken, sporcu psikolojik performans danışmanlığı ve sporcuların aile danışmanlığını yapmaktadır.