Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen

Profesyonel Yaşam ve Sağlık Koçu (Akredite Koç- ICF / Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı Öğrencisi/ NLP Practitioner)

 

2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA) Yüksek Lisansını tamamladı. zamanlı sigorta sektöründe olan aile şirketlerinde satış ve pazarlama departmanını yönetti. Profesyonel Yaşama devam ederken 2010 yılından itibaren Koçluğun uygulanabilir pek çok alanında (Temel koçluk becerileri, Profesyonel Yaşam Koçluğu, İlişkiler Koçluğu, Sağlık Koçluğu ( Oxford College), Kurumsal Yönetici Koçluğu, Koçluğun Pazarlaması, Diyabetle yaşam Koçluğu) eğitimler almaya ve uygulamaya başladı. Koçluk uygulamalarında daha bilinçli yaklaşımlar sunabilmek için 2018 yılından itibaren Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı Öğrencisidir. ( Brussel Capital Üniversity)

Çocukluk çağından itibaren Tip 1 diyabetli olan Neslihan Sipahi; 2017 de kurduğu danışmanlık şirketinde özellikle bu alanda ihtiyaç duyan diyabetli kişilere yaşam koçluğu yapmaktadır. Ayrıca, sağlık alanında farkındalığı arttırmak amacı ile sağlık profesyonellerini davet ettiği Tv program yapımcılığına ve sunuculuğuna, çeşitli kurumlar ve hastanelere davet edildiği motivasyonel konuşmalarına ve Milliyet PempeNAR köşe yazılarına devam etmektedir.

Diyabetle Yaşam Koçluğu becerilerinin sağlık davranışındaki değişikliğine katkısına profesyonel değer katmak için Türkiye ‘de bu alanda hazırladığı ilk eğitim programı içeriği , Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından Onaylanmış CCE Seviyesinde akredite ilk programdır.

17 Nisan 2021

Diyabetle Yaşam Koçluğu

12 Saat / 2 Hafta