Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen

Akademik yaşamına 20 yılı aşan bir zamandır devam etmekte olan Ela Ünler, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamlayarak aynı üniversitede akademik çalışma hayatına başlamıştır. 2007 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Ana Bilimdalı Organizational Behavior Bilimdalından doktor ünvanını almıştır. Uluslararası hakemli bilimsel dergilerde birçok makalesi olan Ünler’in araştırma konuları; Duygusal Emek, İş Yerinde Zorbalık (psikolojik taciz), Örgüte Bağlılık, Örgütsel Adalet, Tutumlar, Çalışan Sesi, Motivasyon, Çalışma Değerleri ve Liderliktir. Ünler’in ilk kitabı “Duygusal Emek Davranışlarının Çalışanların İş Sonuçlarına Etkisi” Ekim 2007’de, “Örgütsel Vatandaşlık Davranışı” adlı kitap bölümünün yer aldığı “Çalışma Yaşamında Davranışlar” kitabı Ekim 2009’da, “The Effect of Emotional Labor on Work Outcomes” kitabı 2011’de, “Örgütsel Adaletin Peşinde” kitabı da Ekim 2015’de, “Kapı Çalınıyor Duyan Var mı?” ve “Çalışma Değerleri ve Kurum İçi Faydalı Davranışlar; Vatandaşlık Davranışı ve Çalışan Sesi”; “Motivasyon Yönetimi” adlı kitap bölümleri sırasıyla “Örgüt Yönetimi” (2015), “Değerli İnsana Değerli çalışmalar” (2017) ve “Örgütsel Davranış (2019)” kitaplarında yayınlanmıştır.

Ela Ünler profesyonel eğitmen olarak, “Bireyi Anlamak”, “Beynimiz ve Karar Alma”, “Eğitimcinin Eğitimi”, “Ekip Oluşturma”, “Seçme ve Yeleştirme”, “Yetkinlik Bazlı Mülakat Becerileri”, “Değişim Yönetimi”, “İş Tutumlarının Gelişimi ve Yönetimi”, “VUCA Dünyasında Liderlik”, “İlişki Yönetimi”, “Çalışan Sesi”, “Yeni Nesil İnsan Kaynakları Uygulamaları ve Çalışan Deneyimi Yaratma”, “Kişisel Farkındalık”, “Kurumsal İyi Olma”, “Duyguların Dili Olsa” gibi eğitimler vermektedir. Kurumların kültür ve işleyişlerine özel eğitim programları tasarlayıp geliştiren Ünler bazı kurumlara akademi kurma konusunda teklifler geliştirmiştir.

İnsan Kaynakları Danışmanlığı yaptığı ve eğitim verdiği kurumlar arasında Global Bilgi, Yapı Kredi Emeklilik, Tofaş, Alarko, Doğuş Otomotiv, Kızılay, Garanti Bankası, Yemek Sepeti, Tezgahçılar, Mersin Liman İşletmeciliği, Albaraka Türk, Denizbank, Inteltek, Edding, Lila Grup, Zorluteks, ÇEİS, TRT World, PepsiCo, Bayer, AKİŞ GYO, PERYÖN ve Özel Olimpiyatlar Derneği bulunmaktadır.

 Ünler, 2012 Ekim ayında ‘Yönetim ve Organizasyon’ alanında Doçentlik, 2018 Mayıs’ta da aynı alanda Profesörlük unvanını kazanmıştır. 2012 Ekim-2016 Ocak döneminde Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Müdür Yardımcılığı yapan Ünler halen aynı üniversitenin İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyeliği ve Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır. Telecom Ecole de Management (Paris), Siena Üniversiteleri’nde (İtalya) ve University of Hertfordshire (İngiltere) dersler vermiştir. PERYÖN Eğitim Akademi ve Common Purpose gibi kuruluşlarda üye, International Journal of Conflict Management, Review of Managerial Science, EURAM, İş-Güç Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları Dergisi, Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi’nde hakem olarak görev almaktadır. Renkli Kampüs ve Özel Olimpiyatlar Dernekler’inde de gönüllü faaliyetler yürütmektedir.

Ünler’in konuşmacı olarak katıldığı şirket ve organizasyonlar Bayer, Loreal, Lancome, Boyner, HR Dergisi Zirvesi, HR Summit (Alman-Türk Sanayi Odası İş birliği), İTÜ Girişimcilik Zirvesi, Akdaş bulunmaktadır. Ünler aynı zamanda kurum ve bireyler için tasarladığı “Duygu Atölyesi” de yapmaktadır.

Ünler ayrıca Pozitif Psikoterapi ve Beden Psikoterapi Danışmanlık Sertifikasına sahip olup birebir danışmanlık yapmaktadır.

VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik