Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen

 

MA, ORSC, Uzman Psikoterapist, Profesyonel Koç, Eğitmen, Değerlendirici, Konsey Rehberi

Boğaziçi, Marmara ve İstanbul Ticaret Üniversiteleri mezunudur. İşletme, İktisat ve Psikoloji alanında öğrenim görmüştür. Yüksek lisansını Sosyal Bilimler Enstitüsü “Uygulamalı Psikoloji” programında tamamlamıştır. 2005 yılında kuruculuğunu yaptığı Temmuz Eğitim Danışmanlık ile kurumsal eğitmen, yönetim danışmanı ve yönetici koçu olarak, birçok projeye, hem gelişim programları tasarımcısı hem de eğitmen olarak imza atmıştır. 2012 yılında ICC İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’ni kurmuştur.

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesinde açılan ilk uzun dönemli sertifika programında başladığı eğitim programı tasarımı, yönetimi ve uygulama çalışmalarına ICC, Temmuz Eğitim, PERYON, MESS Eğitim Vakfı, BAUSEM, Bahçeşehir Üniversitesinde sayısı 1000’i aşan kurum için hazırladığı gelişim ve eğitim programlarını 50.000 e yakın katılımcı ile paylaşmıştır. İnsanlar arası ilişki sistemleri konusunda farklı başlıklarda eğitimler veren Dilek Özaydın Uçay, Pozitif Psikoloji, Bilişsel Davranışçı Psikoloji, Bilişsel Şema Modeli, Transaksiyonel Analiz, Sistem Yaklaşımı, Gestalt Felsefesi ve Kızılderili Öğretisini hazırladığı kişisel ve yönetsel yetkinlik programlarında kendi tasarımlarında özgün biçimde kullanmaktadır. Aynı zamanda IFC’nin akredite ettiği “Business Edge” programı yetkili eğitmenidir.

Organizasyon içi ve kişilerarası ilişki gelişimini hedef alan gelişim tasarımlarının yanı sıra; kişilik ve yetkinlik değerlendirmesi alanında da uzman yetiştirmekte ve değerlendirme ve gelişim programı tasarımları yapmaktadır. Türkiye’deki ilk “Değerlendirme ve Gelişim Uzmanı Yetiştirme Programını” PERYÖN’de genel katılıma açmış ardından ICC bünyesinde uzman yetiştirmeye devam etmiştir. 2015 yılında “ADA Değerlendirme ve Gelişim Derneği”’nin kuruculuğunu yaparak “Değerlendirme” Uzmanlarının mesleki yetkinliklerini ve etik davranışlarını yapılandırmak ve meslek olarak tanınmasını sağlamak için çalışma başlatmıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde öğretim görevlisi olarak “Seçme ve Yerleştirme Yönetimi”, “Ücret ve Kariyer Yönetimi”, “Bilişsel ve Davranışsal Liderlik”, “Profesyonel Koçlukta Temel Yetkinlikler”, “İletişim ve İkna Psikolojisi” derslerini vermektedir. BAUSEM ile ICC iş birliğinde, yönetsel ve davranışsal yetkinlikleri değerlendirmek ve geliştirmek amacı ile yapılandırılan “Gelişim Merkezleri” programlarının tasarımcısıdır.

ADA Değerlendirme ve Gelişim Derneği, PERYÖN, Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği, ORSC Global, ICF ve Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye, EMCC, BÜMED, AEL üyesidir.

2012 yılında, kökleri Maya insanlarına dayanan binlerce yıldır “Koruyucular” sayesinde nesilden nesile aktarılan sözlü bir geleneğe ait, Council Guide eğitimine başlamış ve 2014 yılında rehberlik sertifikasını almıştır. Bu öğretiyi temel alarak tasarladığı “Arketiplere Liderlik” ve “Bilgelik Konseyi” çalışmaları ile keşif yolculuğuna devam etmektedir.  

 

Değerlendirme ve Gelişim Merkezleri için Uzman Değerlendirici

VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik