Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitmen

Dr. Burak KÖSEOĞLU

İŞ TECRÜBESİ :
Şubat 10 – Devam Ediyor Swiss Consulting AG (Switzerland) / Altar Danışmanlık A.ş./ Yönetici Ortak
2010 yılında Beş profesyonel yönetici ile kurulan Türkiye’de halen Marketing, Yönetim danışmanlığı, Franchise, Yabancı ortaklık ve Kiralama hizmetleri ile İnşaat, perakende ve FMCG sektörlerine hizmet veren referansları arasında Ağaoğlu, DAP Yapı, Koton, Roman, Migros, e-Ofis, Gloria Jeans Coffee, Biçen Market, Mopaş gibi markalar bulunan bir şirkettir.
2012 Yılında Doğtaş-Kelebek satışı dahil Eren Holding, Alfemo mobilya, Doğtaş, Simit Dünyası gibi kuruluşların yönetim organizasyon, Pazar araştırması ve marketing projeleri yürütülmüştür. Doors grubu Doğuş Entertainment satınalma danışmanlığı başkanlığımda yürütülmüştür.
Nisan 10– Şubat 12 Hry Hazır Giyim A.ş. / Genel Müdür/ Başkan Yardımcısı

Yapılan İşler: 5 Ayrı sektörde firmadan oluşan grubun amiral gemisi Bayan Hazır Giyim sektörü Türkiye 3. Olan Herry Hazır giyim şirketinin reorganizasyonu, LTD. Tüzel kişiliğinin A.ş.’ye çevrilmesi, İK, Finans, Satış pazarlama fonksiyonlarının yeniden kurulması, yönetim ekiplerinin oluşturulması, planlanması, Yurtiçi ve dışı büyük montanlı kredi temini pazarlıkları yabancı ortaklık için gerekli alt yapı yatırımları ve hazırlıkları ile İş Menkul değerler ile görüşmelere başlatılması, verimsiz bayiliklerin kapatılması, bayilerin Franchise’a çevrilmesi, yurt dışı franchise operasyonlarının planlanması ve yürütlmesi, grup reklam çalışmaları, Turquality belgesi ve ISO 9001 belgelerinin alınması ve tüm alt yapıların tamamlanması, grubun tüm hukuk birimlerinin yönetimi yapılırken. Grubun ikinci büyük firması Atasel İnşaat bünyesinde Bursa Divan Oteli tamamlanarak bu tesise ait tüm yatırım teşvik, Turizm Yatırımı, Turizm İşletme belgelerinin temini, Divan grubu dahil tüm kiracı ilişkilerinin yürütülmesi, açılış hazırlıklarının yapılması, personel temini Tüm inşai faaliyetler finishing ve teslimi yapılmıştır. 3.Büyük firma Subak İnşaat’ın yatırım gayrimenkul değerleme işlemleri ile bürokratik işlemleri yürütülmektedir.4.Firmamız olan Trabzon üretim tesisleri Korlus A.Ş’de Aralık 2010 itibariyle 700 kişilik bir üretim ortaklığı ve yatırımı, tüm teşvik işlemleri yanında sınai kalkınma, ziraat bankası kredileri temini yapılmış, verimli satın alma prosesleri, personel verimliliği, teknolojik makina ekipman planlama ve yatırımı ile personel giderlerinin minimumda tutulması işlemleri yanında tesisin içerisindeki otel sahası yenilenerek Holiday inn oteli ile birlikte Trabzon Ramada Oteli inşaa edilmektedir. Ayrıca grubun basın ve medya yüzü olarak ek faaliyet yürütülmüştür.
Ara 08 – Ara 09 Dünya Göz Hastaneleri A.ş. / Genel Müdür Yrd. / İcra Kurulu Üyesi
Yapılan İşler: Grup İK Yapılandırması(Toplam 1100 Kişilik ekibin 700 kişiye indirilerek yönetim kademesindeki reorganizasyonu takiben beyaz ve mavi yakalıların eğitim, kariyer planlamalarının organizasyonu, İK biriminin yeniden yapılandırılması),Bütçe Planlaması(Kurumun ilk bütçesinin yapılması ve uygulanması),Reklam ve halkla ilişkiler faaliyetlerinin ölçümlenmesi, İK Reorganizasyonu, Verimlilik çalışması, Yurt Dışı yeni merkez ve franchise operasyonları, Yabancı hasta gruplarının arttırılması faaliyetleri,50 Kişilik Call Center Yönetimi(Reorganizasyonu).İstanbul Avrupa yakasında grubun en büyük hastanesi Ataköy Hastanesi’nin yeniden yapılandırılması, bağlı polikliniklerin rehabilitasyonu.
Ara 03 – Ara 07 SWİSS Quality Management / Genel Müdür
Yapılan İşler: Ağırlıklı olarak Uluslararası Perakende zincirleri, Hastane Zincirleri ve Hotel Zincirlerine İK organizasyon ve eğitim hizmetleri, Beyaz ve Mavi yakalı seçimleri, pazarlama, gizli müşteri, Personel eğitimleri, Yatırım fizibilite, Perakendecilik Şirketleri için Pazar araştırmaları, Doğru ürün seçimi ve segmantasyonu, fiyatlama politikaları, reklam, tanıtım faaliyetleri, Gizli müşteri hizmetleri, Mağaza konumlaması personel seçimi ve eğitimi, Franchise operasyonlarının alt yapısının hazırlanması ve/veya uygulanması FMCG şirketleri için Pazar araştırmaları, Gizli Müşteri hizmetleri, Ürün gamının belirlenmesi ve/veya önerilmesi, Hoteller için İSO 22000 Serisi denetimleri, Orta ve üst düzey yönetici eğitimleri, karlılık ve verimlilik analizleri ile kalite kontrol, hizmet tespit çalışmaları yapılmıştır
Bizzat Proje yürüttüğüm Şirketler: Starbucks Coffee, Carrefour-Sabancı A.Ş., İKEA-Mapa Mobilya A.ş.,Clinique-Lancome, Divan Turistik (Palmira A.Ş.), Hilton İnternational Turkey Branch, Sheraton Türkiye Branch, Abdi İbrahim İlaç A.ş.,,Gloria Jeans Coffee, Goldaş, Hayat Holding A.Ş., P&G, Gilette, Atlas Jet, Roberts Coffee, Acıbadem Sağlık Grubu Alman Teekanne firması tarafından ispanya ve portekizde oluşturulan ancak başarıya ulaştırılamayan isim ve konsept satın alınarak önce İzmir ve çevresi daha sonra ise Antalya, Ankara ve İstanbul’da toplam 17 şubeye kadar ulaşıldı. Menüsü, dekorasyonu, işletme sistemi ile tamamen Türkiye’de yeniden yaratılan konsepti ile 2006 yılında dünya franchise birliğince en hızlı değişen restaurant kategorisinde ödül almıştır.
Ara 95 – Ara 03 KBO Gıda – Deniz Gıda – Natura Gıda A.ş. /Genel Müdür
Amerikanın Sandviç zincirlerinden Schlotzsky’s Deli firması Türkiye’ye getirilerek Türkiye’deki şubeleşme çalışmaları yanında Türkiye’ye ilk defa Espresso, latte, americano, cheesecake gibi ürünler tanıtılmış. Toplam şube sayısı 14’e kadar genişletilerek Amerika’dan 3 yıl üst üste çeşitli ödüller alınmıştır. Türkiye’ye ilk kez WMF, Bodum, LA semeuse markalarının distribütörlüğü alınmıştır.


Ara 94 – Kas 96 Arthur Andersen / Türkiye Kıdemli Denetçisi
Yapılan İşler: Arthur Andersen Amerika adına Türkiye’de bulunan müşterilerin denetim faaliyetlerinin kontrolü, Merkeze denetim yapılan veya yapılacak şirketlerin istihbari bilgilerinin iletilmesi, Finansal veri ve tabloların doğruluk ve tutarlılık analizlerinin nihai olarak yapılması, İç denetim ve kontrol mekanizma projelerinin hazırlanması, Türkiye’de ofis olarak çalışmak isteyen aracıların tahkikini yapan toplam 30 kişilik bir ekibin sevk ve idaresi yapılmıştır.
Kas 92 - Ara 94 Renault-Mais A.ş / Bölge Koordinatörlüğü
Mais A.ş firması tarafından üretim ve ithalatı yapılan Renault marka araçların İstanbul Avrupa yakası ve Trakya bölgesindeki bayi yapısının oluşturulması, kontrolü, ürün tedariği ve yeni sistemlerin ve plaza projelerinin aplikasyonu işlerinin yürütüldüğü ve Genel Müdür Yrd. Bağlı çalışılmıştır. Bu dönemde Renault tarafından Türkiye genelinde ilk defa plaza konseptinin getirilerek uygulaması projesinde Türkiye genelindeki 5 pilot uygulamadan 3 tanesi bölgemde yürütülmüştür.
Ara 90 – Ara 92 Credit Suisse Turkey Branch / Türkiye Krediler Müd.Yard.
Görev yeri Türkiye olup, Buradaki finansal operasyonların İsviçre/Zurich’teki Credit Suisse merkezine raporlandığı yurt içi piyasalar kısa vadeli borçlanma işlemleri ve risk analizlerinin yapılması yabancı kaynaklı kredi ihtiyacı olan özellikle Turizm yatırımlarının finansman projelerinin üretilmesini içeren bir görevdir.
Ara 88 – Kas 90 Garanti Bankası A.ş. / Hazine Bölümü Dealer
Garanti Bankası Genel Müdürlüğünde Yurt Dışı ve Yurt içi piyasalar masalarında Dealer olarak hazine operasyonları,alım ve satım işlemleri ile Borsa işlemleri(Alım-Satım yürütülmüştür.)

8 Ocak 2022

Micro MBA

90 Saat / 7,5 Hafta

Online

Stratejik Satın Alma ve Müzakere Yönetimi