Banner

Sanat Kültür Yönetimi ve Kurumlar

Sanat Kültür Yönetimi ve Kurumlar

Kurumsal Eğitim Talebi

Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Course Content
Müze, galeri ve kültür sanat dünyasına hazırlanmak için sanat yönetiminin tarihi, küratörlük uygulamaları, sanat kurumları yönetimi, koleksiyonlar, sergi tasarımı, bütçe ve finans, eğitim, yeni teknolojiler ve ziyaretçi deneyimini aktarmayı amaçlayan herkese açık bir programdır.
For Who?
Müze, galeri ve kültür sanat kurumlarının yönetimi, tasarımı ve sergileme bölümlerinde kariyer yapmak isteyen, lisans eğitimine yan dal olarak Sanat Yönetimi ve Kurumlar hakkında deneyim eklemek isteyen uzman, öğrenci ve ilgili tüm kişilere açıktır.
Course Duration
21 Saat / 7 Hafta
Saatler: 19:00 - 22:00
Course Content
Akademik çalışmalar, müze tasarlama, sergileme ve müzecilik eğitim seminerleri etkinlikleri yürütebilecek bilgi ve beceriye sahip olacaklardır.
Document
Programa %80 oranında devam koşulu sağlayan ve verilen ödevi teslim eden katılımcılarımız, Katılım Belgesi almaya hak kazanacaklardır.
Önemli Not: 6698 sayılı "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” gereğince eğitimlerimiz kayıt altına alınmamaktadır.
Müze nedir? Müzeciliğin doğuşu kronolojik olarak aktarılacak ve günümüz kurumlarından örnek verilecektir.
Çağdaş sanat pazarını oluşturan sanat fuarları ve müzayedelerin ilk örnekleri ile günümüzdekilerden söz edilecek olup, İstanbul ve uluslararası bieanal süreçleri anlatılacaktır.
Sanat galerisi yönetimi, sanatçı ilişkileri ve eser satışı ile ilgili dünyadan ve Türkiye’den örnekler ile değerlendirme yapılacaktır. Müzayede piyasasına değinilecek ve günümüz rekor satışları tartışılacaktır.
Küratör kimdir? ve Kürasyon nedir? soruları önderliğinde sergiler üzerinden anlatım yapılacak ve sergileme tasarımı hakkında bilgi verilecektir.
Course Date 22/02/2024
Course Duration 21 Saat / 7 Hafta
Location BAUSEM Online
Course Price 3.150 TL (VAT Included)
Get Information
Değerlendirme Anketine Katıl.
Related Courses