Banner

Sanat Kültür Yönetimi ve Kurumlar

Sanat Kültür Yönetimi ve Kurumlar

Kurumsal Eğitim Talebi

Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Eğitim İçeriği
Müze, galeri ve kültür sanat dünyasına hazırlanmak için sanat yönetiminin tarihi, küratörlük uygulamaları, sanat kurumları yönetimi, koleksiyonlar, sergi tasarımı, bütçe ve finans, eğitim, yeni teknolojiler ve ziyaretçi deneyimini aktarmayı amaçlayan herkese açık bir programdır. "Bu program Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu & İyilik İçin Sanat Derneği işbirliğinde gerçekleşmektedir."
Kimler İçin?
Müze, galeri ve kültür sanat kurumlarının yönetimi, tasarımı ve sergileme bölümlerinde kariyer yapmak isteyen, lisans eğitimine yan dal olarak Sanat Yönetimi ve Kurumlar hakkında deneyim eklemek isteyen uzman, öğrenci ve ilgili tüm kişilere açıktır.
Süre
21 Saat / 7 Hafta
Çarşamba / 19:00 - 22:00
Neler Öğreneceksiniz?
Akademik çalışmalar, müze tasarlama, sergileme ve müzecilik eğitim seminerleri etkinlikleri yürütebilecek bilgi ve beceriye sahip olacaklardır.
Belge
Programa %80 oranında devam koşulu sağlayan ve verilen ödevi teslim eden katılımcılarımız, Katılım Belgesi almaya hak kazanacaklardır.
Önemli Not: 6698 sayılı "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” gereğince eğitimlerimiz kayıt altına alınmamaktadır.
Müze nedir? Müzeciliğin doğuşu kronolojik olarak aktarılacak ve günümüz kurumlarından örnek verilecektir.
Çağdaş sanat pazarını oluşturan sanat fuarları ve müzayedelerin ilk örnekleri ile günümüzdekilerden söz edilecek olup, İstanbul ve uluslararası bieanal süreçleri anlatılacaktır.
Sanat galerisi yönetimi, sanatçı ilişkileri ve eser satışı ile ilgili dünyadan ve Türkiye’den örnekler ile değerlendirme yapılacaktır. Müzayede piyasasına değinilecek ve günümüz rekor satışları tartışılacaktır.
Küratör kimdir? ve Kürasyon nedir? soruları önderliğinde sergiler üzerinden anlatım yapılacak ve sergileme tasarımı hakkında bilgi verilecektir.
Eğitim Tarihi 20/02/2024
Süresi 21 Saat / 7 Hafta
Lokasyon BAUSEM Online
Eğitim Ücreti 3.150 TL (KDV Dahil)
Bilgi Almak İstiyorum
Değerlendirme Anketine Katıl.
İlginizi Çekebilecek Eğitimler