Banner

Vagus Terapi

Kurumsal Eğitim Talebi

Üye Girişi
Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Giriş Yap
Sertifika Sorgulama
Aradığınız kriterlere uygun sertifika bulunamadı.
Arama kritelerinizi tekrar kontrol ediniz.
Yeni Sorgulama Yap
Course Content
Otonom sinir sistemi disfonksiyonu pek çok kronik hastalıkla ilişkilidir ve yaşam kalitesini azaltan temel fizyolojik sebeplerden bir tanesidir. Sıklıkla stresin neden olduğu ve sempatik aktivite artışı ile giden bu durum ağrıların şiddetlenmesine, uykusuzluğa, bağırsak ve sindirim sorunlarına, kronik yorgunluğa neden olmaktadır. Otonom sinir sisteminde regülasyona neden olan yaklaşımlar ilgili semptomların azalmasını sağlayabilir. Bu yöntemlerden bir tanesi olan vagus sinir uyarımı 20 yılı aşkın bir süredir epilepsi ve depresyon gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu eğitimde otonom sinir sistemi regülasyonu ile ilişkili yöntemleri ve noninvazif bir uygulama olan auriküler vagus sinir uyarımını tanıtmak amaçlanmıştır.

Not: Eğitimin planlanan tarihte başlaması için gerekli asgari katılımcı sayısını belirleme yetkisi BAUSEM’de olup;
BAUSEM katılımcı yetersizliği nedeniyle eğitimleri iptal etme ve/ya ileri bir tarihe erteleme hak ve yetkisine sahiptir.
BAUSEM erteleme ve iptal kararını, programın başlama tarihinden iki gün öncesine kadar katılımcılara yazılı olarak bildirir.
For Who?
Program tıp fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi ve Psikoloji bölümü mezunları için uygundur.
Course Duration
22-23 Ocak
4 saat/ 2 gün
Pazartesi-Salı 20.00-22.00
Kazanımlar
Eğitim sonunda katılımcılar otonom sinir sistemi disfonksiyonunun gelişim yolaklarını; bu disfonksiyonun düzeltilmesinde kullanılabilecek yöntemleri; vagus sinirinin yapısı, özellikleri ve önemini; vagus sinir uyarımının detaylarını ve klinik araştırmalarda kullanım biçimlerini öğreneceklerdir. Katılımcılar bu başarıyı eğitimin pratik uygulama kısmında kendi üzerlerinde veya gönüllüler üzerinde gösterebileceklerdir.
Document
Eğitime %80 oranında katılan katılımcılara, eğitim sonunda Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) onaylı Katılım Belgesi verilecektir.
Teorik Eğitim (2 saat)

Otonom sinir sistemi disfonksiyonunun gelişimi
Beyin-bağırsak aksı
Vagus siniri fizyolojisi
Stresin vücuda etkileri
Pratik Uygulama (2 saat)

Otonom regülasyon yöntemleri
Vagus sinir uyarım teknikleri
Course Date 29/04/2024
Course Duration 4 Saat / 2 Gün
Location BAUSEM Online
Course Price 2.250 TL (VAT Included)
Get Information
Değerlendirme Anketine Katıl.
Related Courses